Закрити небо над Україною. Буковина долучилась до звернення до країн-членів НАТО

Закрити небо над Україною. Буковина долучилась до звернення до країн-членів НАТО

Закрити небо над Україною. Буковина долучилась до звернення до країн-членів НАТО
Голова Чернівецької облради Олексій Бойко підписує звернення. Фото: пресслужба облради

Чернівецька облрада долучилась до звернення до міжнародної спільноти щодо необхідності закриття неба над Україною.

Про це повідомили на Facebook-сторінці обласної ради.

Голова облради та депутатський корпус звернулись до урядів і парламентів країн-членів НАТО про негайне закриття неба над Україною.

"Тисячі загиблих та поранених дітей, жінок, літніх людей… Зруйновані лікарні, школи, дитячі садки. Зупиніть цей геноцид мирних українців", — йдеться у зверненні.

Також звернення про закриття неба підписали волонтери в гуманітарному штабі у Чернівцях.

"Підписала звернення, бо вірю, що якщо ініціативу підтримають, це допоможе українським військовим", — сказала волонтерка Людмила Руда.

Що відомо

  • 4 березня на саміті НАТО відмовилося закривати небо над Україною.
  • Зеленський заявив, що саміт був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
  • У зверненні до українців та НАТО 5 березня Зеленський сказав, що "країни НАТО самі створили наратив, що начебто закриття неба над Україною спровокує пряму агресію Росії проти НАТО".
  • Близько 74% опитаних американців вважають, що США та НАТО повинні закрити небо над Україною, аби захистити її від авіаударів з боку Росії. Такі дані наводить Reuters/Ipsos — опитування провели 3-4 березня.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • Звернення про закриття неба ухвалила Київрада, а також Івано-Франківська та Одеська міськрада.
На початок