Штурм Енергодара. Що розповідає очевидець

Штурм Енергодара. Що розповідає очевидець

Штурм Енергодара. Що розповідає очевидець
Фото з Телеграм-каналу міського голови Енергодара Дмитра Орлова

Станом на ранок 4 березня в Енергодарі блокпост розчищений, багато техніки вночі зайшло на промислову зону. Запеклі бої велись близько чотирьох-п'яти годин.

Про це Суспільному повідомив місцевий активіст Віктор Бучнев.

"Майже всі мешканці міста бачили трасуючі черги, з трасуючих патронів патрони в небо тобто вони летіли в сторону міста. Була пожежа при в’їзді на станцію у навчально-тренувальному центрі".

Також за словами Віктора Бучнева, пошкоджений трубопровід, по якому йшла гаряча вода до міста та наразі воно залишається без гарячої води, без опалення:

"Зараз з комунальними службами щось будуть вирішувати, щоб відновити цей зв'язок водопостачання. В місті зараз ситуація спокійна, прапори на будівлях не змінені, вони українські".

Активіст каже, що на адміністративних будівлях теж майорить український прапор.

"Станом на ранок мирні мешканці можуть виходити на вулицю, вони ходять хтось собак вигулює, хтось просто по хліб пішов. Черги є в магазини, деякі магазини продають хліб, багато супермаркетів зачинені".

За словами Бучнєва, втрат серед мирного населення немає. Персонал станції не постраждав.

Що відомо

  • Уночі 4 березня у результаті обстрілів з боку російських військ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що обстріли Запорізької АЕС можуть спричинити вибух, який буде у 10 разів більший за Чорнобиль.
  • У ДСНС повідомили, що станом на 02:26 4 березня третій енергоблок Запорізької АЕС відключено від єдиної енергосистеми, працює тільки 4-й блок.
  • Президент Володимир Зеленський закликав Європу відреагувати на обстріли Запорізькій АЕС з боку російських військ. Він попередив, що вибух на АЕС може призвести до значно трагічніших наслідків, ніж Чорнобиль.
  • Президент США Джо Байден провів телефонну розмову з українським лідером Володимиром Зеленським щодо ситуації на Запорізькій АЕС.
  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вирішило відкрити Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій у зв’язку з пожежею на Запорізькій АЕС

Читайте також: Ситуація на Запорізькій АЕС. Що відомо. Текстовий онлайн

Ядерна безпека під час війни. До чого може призвести захоплення АЕС російськими військами

На початок