Путін підписав закон про кримінальну відповідальність за "фейки про дії російської армії"

Путін підписав закон про кримінальну відповідальність за "фейки про дії російської армії"

Путін підписав закон про кримінальну відповідальність за "фейки про дії російської армії"
Засідання Держдуми Росії. Ілюстративне фото: Associated Press

Держдума РФ прийняла закон про кримінальну відповідальність за "фейки про дії російської армії". Рішення прийняли на засіданні 4 березня. Ввечері цього ж дня президент країни Володимир Путін підписав документ.

За неправдиві повідомлення штрафуватимуть від 700 тисяч до 1,5 мільйона рублів, або до трьох років колонії.

За фейки, які створюють посадовці, з метою "штучного створення доказів або за мотивами ненависті" – штраф від 3 до 5 мільйонів рублів, або від 5 до 10 років колонії.

За свідомо неправдиві фейки, які спричинили важкі наслідки, від 10 до 15 років колонії.

Також пропонують покарання за заклики не використовувати російські війська "для захисту інтересів Росії, підтримки миру й безпеки" — від 100 до 300 тисяч рублів штрафу, або до 3 років колонії. Якщо такі діяння спричинили важкі наслідки — штраф від 300 тисяч до 1 мільйона рублів або до 5 років колонії.

Заклики до санкцій проти Росії також каратимуться, якщо раніше протягом року людину вже притягали до адміністративної відповідальності.

Що відомо

  • Згідно з даними сервісу моніторингу блокувань та доступності ресурсів GlobalCheck, у РФ частково заблокували Facebook, сайти видання "Медуза", ВВС, Deutsche Welle та "Радіо Свобода".
  • Рада директорів "Ехо Москви" закриває радіостанцію і сайт ЗМІ. Раніше Генпрокуратура Росії закликала обмежити доступ до цих ресурсів через висвітлення подій в Україні.
  • У Євросоюзі заборонили мовлення російських ЗМІ RT/Russia Today та Sputnik. Це триватиме, поки ЗМІ не припинять дії з дезінформації та інформаційних маніпуляцій проти ЄС та його держав-членів.
  • Google припиняє продаж реклами в Росії через цензуру щодо висвітлення вторгнення РФ в Україну. Заборона також поширюється на пошук, Youtube та зовнішніх видавців-партнерів.
  • Російські опозиційні політики утворили антивоєнний комітет Росії з метою зупинити грубі порушення Кремлем принципів та норм міжнародного права. Вони звертаються до урядів усіх країни та просять росіян реагувати на злочинні дії Путіна.
  • За даними Центру протидії дезінформації, понад 70 міжнародних компаній залишають ринок Росії через широкомасштабне вторгнення в Україну.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День дев'ятий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок