У Кропивницькому живе перша в Україні акторка з синдромом Дауна

У Кропивницькому живе перша в Україні акторка з синдромом Дауна

У Кропивницькому живе перша в Україні акторка з синдромом Дауна
Оригінальне

34-річна кропивничанка з синдромом Дауна Маріанна Ахрарова має сімнадцять медалей змагань зі спортивної гімнастики, які відбувалися в Україні, Китаї, Америці та Об'єднаних Арабських Еміратах. Спортом почала займатися з семи років. Дівчина знялася у повнометражному фільмі ”Історія Лізи” і стала першою акторкою в Україні з синдромом Дауна.

Маріанна показала медалі, які отримала за досягнення у спортивній гімнастиці. У вільний час займається вишивкою хрестиком, малює в художній студії. Найбільше, з її слів, любить вишивати пейзажі: ”Я люблю природу. Люблю море, квіти, хмари, сонце”.

У фільмі Олександра Жовни ”Історія Лізи” Маріанна Ахрарова зіграла головну героїню. За словами мами дівчини Тетяни Ахрарової, на пам'ять про зйомки залишилась підписана Олександром Жовною книга та уламок тарілки, яку розбивають перед початком зйомок: ”Маріанна була головною героїнею, до неї першої підійшли, щоб вона розписалася. Потім цю тарілку розбили об штатив, і кожен актор взяв собі по уламку на згадку”.

Тетяна Ахрарова розповіла, як готувались до зйомок: ”Перед початком фільму вивчили всі її репліки. Тому під час зйомок їй було легко, вона знала текст. Та вчили довго”.

Знімальна група Суспільного побувала на тренуванні до оголошення карантину. У групі Маріанни двоє спортсменів із синдромом Дауна – вона і Максим Наливайко. За словами головного тренера спеціальної олімпіади України Олександра Редозубова, нині вони вчать програму зі спортивної гімнастики, яку розробили для людей із синдромом Дауна: ”Якщо дивитись зі сторони, нічого складного немає. Але для Маріанни це дуже серйозна підготовка. На ту ж перекладину застрибнути для неї вже стрес. І на те, щоб це вивчити, потрібно багато часу. Так само немало часу потрібно, щоб вивчити послідовність вільних вправ, хоча самі вправи нескладні. Єдине – акробатичні вправи складні і потребують багато часу, сміливості і рішучості. Та найголовніший результат для них – це те, що вони адаптовані й інтегровані в суспільство”.

За словами тренера, освоєну програму Маріанна і Максим планують показати в Берліні в 2023 році під час літньої Всесвітньої олімпіади для людей із порушеннями інтелектуального розвитку.

Нагадаємо, 21 березня відзначають Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома у 21-й парі. Люди з цим синдромом мають 47 хромосом замість 46-ти. Попри те, що діти із синдромом Дауна розвиваються дещо повільніше, пізніше починають ходити і розмовляти – вони здатні навчатися, освоїти професію, опікуватися собою без зайвої допомоги. Людина із синдромом Дауна може здобути вищу освіту, влаштуватися на роботу.

На початок