На західному кордоні України зменшуються черги: найзавантаженіша — Польща, майже без черг — Молдова

На західному кордоні України зменшуються черги: найзавантаженіша — Польща, майже без черг — Молдова

На західному кордоні України зменшуються черги: найзавантаженіша — Польща, майже без черг — Молдова
Фото: Суспільне Суми

Ситуація на деяких пунктах пропуску західного кордону України покращилася. Як повідомляють у Державній прикордонній службі України, черги поступово зменшуються.

За останню добу державний кордон на заході перетнули близько 94 тисячі людей, з них майже 58 тисяч осіб — до Польщі. Решта виїхала до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови. Загалом цифри на 13% менші, ніж минулої доби.

Також за добу кордон подолали майже 14 тисяч автомобілів. Наразі кількість машин у черзі знизилася з 3900 до близько 1775. У пішохідних чергах загалом — менше двох тисяч осіб.

Станом на 18:00 2 березня найбільш завантаженими пунктами на польському кордоні були "Смільниця" (близько 300 легкових автомобілів і 250 пішоходів) і "Краківець" (100 автівок і 400 пішоходів), на словацькому — "Ужгород" (200 + 500), на румунському — "Солотвино" (120 + 100), на угорському — "Косино" (60 авто), а на молдовському — "Мамалига" (20 авто).

Немає черг на пунктах "Рава-Руська" (Польща), "Малий Березний" (Словаччина), "Дзвінкове", "Вилок" (обидва — Угорщина) та решта молдовський пунктів ("Кельменці", "Росошани", "Сокиряни").

Водночас щодня до України повертаються майже 12 тисяч українців, переважно чоловіків. Загалом назад в'їхали вже понад 80 тисяч громадян.

Держприкордонслужба нагадує, що всі пункти пропуску на західному кордоні працюють цілодобово, а процедура пропуску та перевірки (й переліку) документів спрощена. Зокрема, безперешкодно мають пропускати тварин. Чоловіків призовного віку без вагомої причини не випускають.

"Просимо усіх громадян на кордоні дотримуватися правопорядку, черговості та норм моралі під час перетину кордону. Ваша самоорганізованість, взаємоповага і витримка дадуть змогу пришвидшити пропускні операції", – повідомляють прикордонники.

Про будь-які намагання дати хабар буде повідомлено поліцію, а далі людину відправлять до військкомату.

Паралельно з оформленням біженців на кордоні, також приймають вантажі з гуманітарною допомогою.

Що відомо

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День сьомий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

На початок