На Полтавщині за добу заготовили понад 150 літрів донорської крові

На Полтавщині за добу заготовили понад 150 літрів донорської крові

На Полтавщині за добу заготовили понад 150 літрів донорської крові
Суспільне Полтава

У Полтаві біля станції переливання крові зранку утворилася черга з охочих стати донорами. За минулу добу в області заготували понад 150 літрів крові, із них 100 – в обласному центрі. Про це розповів головний лікар обласної станції переливання Володимир Рудіков.

За словами лікаря, охочих здати кров побільшало від 24 лютого. Нині запасів вистачає – достатньо всіх груп та резусів, а також окремих компонентів крові.

"Ми з донькою вирішили прийти, здати кров без ніяких запрошень. Подзвонили на станцію переливання крові, дізналися, які умови, хто може здати. І прийшли, тому що це наша громадянська позиція. Хлопці (військові – ред.) – вони всі нам рідні", – розповідає полтавка Людмила Гадючка.

На Полтавщині за добу заготовили понад 150 літрів донорської крові
Черга полтавців для здачі донорської крові. Фото: Суспільне Полтава

Зранку біля обласної станції переливання приблизно півтори сотні людей. Аби здати кров для поранених, вони почали сходитися від 8-ї години.

"Прийшов, тому що вважаю необхідним допомогти якось хлопцям. Я думаю, що вже більше години ми стоїмо. Ми ж українці. Хто нам допоможе? Самі. Є кров – треба здати трохи", – говорить полтавець Ігор Шамшев.

За минулу добу в області заготували понад 150 літрів крові, 100 із них – у Полтаві. В інші дні у регіоні за добу збирали приблизно 50 літрів крові, каже Володимир Рудіков.

"Ми маємо достатньо усіх груп, резусів, еритроцитів, свіжозамороженої плазми у повному обсязі. Ми працюємо практично у цілодобовому режимі. Працюємо у суботу, неділю. Еритроцити мають термін придатності. І базу треба поповнювати кожного дня. Не потрібно в один день, щоб приходила така кількість людей, треба раціонально, щоб ми його використовували, щоб поповнювали кожного дня. Ми додатково поставили ліжка для кровоздачі. Уже у нас повністю донорська зала максимально забита", – каже головний лікар обласної станції переливання крові Володими Рудіков.

На Полтавщині за добу заготовили понад 150 літрів донорської крові
Полтавці у пункті здачі крові. Фото: Суспільне Полтава

Охочих здати кров побільшало від початку повномасштабного вторгнення Росії. Черги і на вулиці, і в приміщенні.

"Я донор на постійній основі. Я здавав і просто кров, і компоненти крові – тромбоцити. І це зараз те, що я можу зробити, я це роблю. Саме таким чином я можу допомогти людям, які захищають державу", – розповідає полтавець Олег Руденко.

Здати кров може кожна повнолітня людина, із вагою понад 55 кілограмів, яка не має інфекційних, хронічних та вірусних захворювань.

Читайте також:

На початок