Росія вторглася в Україну — що заявляють західні політики

Росія вторглася в Україну — що заявляють західні політики

Росія вторглася в Україну — що заявляють західні політики
Штаб-квартира НАТО. Фото: НАТО

Від початку нападу Росії на Україну західні політики, чиновники та дипломати роблять заяви. Суспільне збирає їх в одному матеріалі.

“Світ притягне Росію до відповідальності”, — вранці опубліковав заяву президент США Джо Байден. Він заявив, що “президент Путін обрав війну, що завдасть катастрофічні людські втрати і страждання” та “Лише Росія несе відповідальність за смерть і розруху, яку завдасть ця атака”. Та ще заявив, що зустрінеться сьогодні з лідерами G7, і разом з союзниками вони введуть додаткові санкції проти Росії.

О 9:30 зі спільною заявою виступили Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн та Верховний Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Оголосили про введення сьогодні Євросоюзом нових санкцій проти Росії.

“Це війна в Європі. Російська мета — не лише Донбас, чи Україна. Ціль — це вся європейська безпека. Пізніше сьогодні ми запровадимо новий пакет санкцій на економічні сектори. Ми послабимо економічну базу Росії. Зупинимо доступ російських банків до європейської системи банків”, — заявила Урсула фон дер Ляйєн.

“Це найтемніший час з часів Другої світової війни. Це не лише найбільше порушення міжнародної безпеки, це коштуватиме багатьох життів. Я прошу скликати позачергове засідання сьогодні ввечері, щоб запровадити настільки серйозний пакет санкцій, який ми тільки зможемо”, — сказав Жозеп Боррель.

“Санкції тільки — це пізнє покарання. Військовий злочин можна зупинити тільки на полі бою. Тому досить трясти повітря порожніми розмовами, приймайте рішучі дії”, — написала експрезидентка Литви Даля Грибаускайте.

В Росії понад 100 муніципальних депутатів підписалися під відкритим листом до громадян РФ з засудженням нападу їхньої країни на Україну: “Ми безперечно засуджуємо напад російської армії на Україну. Це злочин, прикладів якого немає, і не може бути виправдання”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що атака Россії — це “катастрофа для континенту”. Він скликав термінову зустріч всіх країн-членів НАТО та повідомив що також обговорить ситуацію із країнами “Великої сімки”. Пізніше Джонсон назвав російську агресію “варварською авантюрою” та додав: "Я не вірю, що російський диктатор підпорядкує собі національне почуття українців. Ми не можемо допустити, щоби ця свобода була знищена. Ми не можемо і не відводитимемо погляд. Сьогодні разом з нашими союзниками ми погодимо масштабний пакет економічних санкцій, покликаних зупинити російську економіку”.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час брифінгу заявив, що 25 лютого скликає екстренне засідання країн-членів альянсу: “У нас сотня літаків, готових піднятися в небо, а також кораблі, готові від півночі до півдня. Ми будемо робити все можливе, щоб захистити наших парнтернів по НАТО. Я скликаю екстрений саміт країн-членів НАТО. Росія заплатить велику ціну. Мета Кремля — це перелштувати свій вплив на світовій арені і підірвати всі демократичні цінності, які існують. Це нові нові норми нашої безпеки. Під загрозою опинилась воля і свобода цілих націй. Ми повинні відповідати”.

“Ми хочемо, аби Європейський Союз почав переговори про приєднання України до ЄС у винятковому порядку”, — написала в своєму Фейсбуці президентка Естонії Керсти Кальюлайд.

"Тільки об’єднана і сильна відповідь демократичного Заходу може зупинити Росію. Ніколи раніше ми не були настільки сильними і так добре підготовленими протистояти зовнішнім викликам разом з нашими союзниками. Майбутнє всієї Європи може залежати від того, як ми відреагуємо в найближчі години та дні"— заявив президент Литви Гітанас Науседа.

Генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич заявила, що планує разом із Комітетом міністрів і Парламентською асамблеєю швидко здійснити необхідні кроки для реагування на ситуацію: “Я засуджую збройний напад Росії на Україну, що є кричущим порушенням Статуту Ради Європи і Європейської конвенції з прав людини. Це темний час для Європи. Захист цивільного населення має залишатися пріоритетом”.

Президент Польщі Анджей Дуда написав у Twitter що ЄС та НАТО не залишать Україну: “Україна стала жертвою жорстокого, неспровокованого та невиправданого російського нападу. Ми співпрацюємо з нашими союзниками з НАТО та ЄС, будемо спільно відповідати на російську жорстоку агресію”.

Ян Ліпавський, Міністр закордонних справ Чехії, заявив, що засуджує дії Росії: “Рішення Кремля почати неспровокований напад — неприйнятне і порушує міжнардоне право. Ми разом із союзниками будемо реагувати на цей варварський акт агресії”.

Анналена Бербок, Міністерка закордонних справ Німеччини, повідомила, що “сьогодні ми будемо координувати з ЄС, НАТО і G7. Ми будемо впроваджувати повний пакет найбільш масивних санкцій проти Росії. І ми будемо непохитні в нашій безпеці та безпеці наших союзників”.

Кісіда Фуміо, Прем'єр-міністр Японії заявив: “Російське вторгнення розхитує основи міжнародного порядку, який не допускає односторонньої зміни статус-кво силою. Я рішуче засуджую Росію і буду тісно співпрацювати зі Сполученими Штатами та іншими членами міжнародного співтовариства, щоб швидко реагувати на ситуацію”.

Читайте також

Військове вторгнення Росії. Останні новини

Перелік офіційних державних каналів для отримання оперативної інформації

Укриття в Україні: де шукати. Інтерактивні карти та пункти надання допомоги

На початок