У Кропивницькому загинули мама з донькою

У Кропивницькому загинули мама з донькою

У Кропивницькому загинули мама з донькою
Оригінальне

У Кропивницькому у п’ятиповерхівці загинули мама з донькою. Про це Суспільному розповіла речниця поліції області Віталіна Бевзенко. Батька в той момент вдома не було.

Квартира, де жила родина, знаходиться в будинку №1а на вулиці Євгена Тельнова.

Загинула жінка 1987 року народження, дівчинці було 10 років. Інформацію внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 115 кримінального кодексу з приміткою ”нещасний випадок”. Речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак розповіла, що рятувальникам про подію повідомили 19 березня о 22:53, поросили допомоги – відкрити двері у квартиру.

20 березня о 10:30 біля будинку стояли машини поліції і служби газу. Кропивничанин Віктор Лисенко розповів, що був тут напередодні вночі: ”Близько 23:00 почув шум на сходах. Подивився у вікно – там вже були поліція, карета швидкої, дві, і працівники ДСНС. Вийшовши на сходи, побачив, що люди бігають. У сусідів розпитав, кажуть – отруїлись газом. Сім’я. Батька ніби не було вдома, лише мама і двоє дітей. Мамі, наче, стало погано, вона зателефонувала до швидкої. Ну, я так розумію, що швидка поки приїхала, вона вже втратила свідомість, не змогла відкрити двері”.

Віктор Лисенко показав, що бачив на сходах: ”На цьому місці лежала дівчинка, років 9-10. Вона вже без ознак життя була, коли я сюди підійшов. На сходах вище лежала жінка. Теж без ознак життя вже. Швидка зробила обстеження і вони навіть не забирали, констатували смерть. Хлопчика, років 13, швидка забрала. Він наче подавав ознаки життя. Їх винесли після того, як рятувальники виламали двері. Одразу не могли. Батько був відсутній, потім вже прибіг, дав, мабуть, добро. Бо одразу не могли потрапити в квартиру. Батько був у шоковому стані”.

О 10:55 до квартири зайшли поліцейські та представники служби газу. Коментарів не дають. Хлопчика швидка привезла до обласної дитячої лікарні вночі. За сдлвами лікаря відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні Костянтина Коваленка, о десятій ранку він прийшов до свідомості: ”Дитині 11 років. Поступав він як невідомий, потім з’явився батько дитини. З’ясували – хто і звідки. Поступав без свідомості. Згідно даних ДСНС, було отруєння чадним газом. Потім з’ясували, що це отруєння природним газом. Зараз стан дитини покращується, дитина прийшла до свідомості, загрози для життя немає”.

О 15:55 технічний директор підприємства "Кіровоградгаз" Володимир Шаповал під час огляду квартири виявив недоліки: ‘‘Газові прилади офіційно введені в експлуатацію і встановлені за вимогами держбуднорми і правилами безпеки. Але потім, на якомусь етапі, переобладнали димохід газової колонки. Газова колонка встановлена з порушенням держбуднорми: димовий патрубок встановлений разом з витяжкою, яка встановлена на кухні. Якщо газовий прилад встановлений з відводом в димохід, заборонено встановлювати витяжку. В цьому випадку витяжка підключена до димовідводу, безпосередньо до газової колонки, що також є порушенням. І під час користування газовою колонкою була, скоріш за все, включена витяжка, що призвело до утворення чадного газу. Витоків газу не було, тому що під час витоку природного газу можливий вибух. Готувалася їжа, і було видно, що працювала газова колонка, було видно краплі на димоході. Газовий прилад працював. Через неправильне користування був чадний газ і люди просто вчаділи".

За словами Володимира Шаповала, на підприємстві створили комісію, яка перевірить документи на газове обладнання у квартирі. Причини нещадного випадку розслідуватиме комісія управління Держпраці. Висновок матимуть за 10 днів.

Головний лікар центру екстреної медичної Олександр Ярошенко розповів Суспільному, що перший виклик отримали о 23.14. Бригада лікарів приїхала на місце за шість хвилин. Потім отримали другий виклик о 23.17. Лікарі доїхали за сім хвилин.

На початок