При введенні надзвичайного стану на Херсонщині для громадян нічого не зміниться – голова ОДА

При введенні надзвичайного стану на Херсонщині для громадян нічого не зміниться – голова ОДА

Доповнено
При введенні надзвичайного стану на Херсонщині для громадян нічого не зміниться – голова ОДА
Суспільне Херсон

23 лютого Рада національної безпеки і оборони прийняла рішення запровадити надзвичайний стан в країні, розказав голова Херсонської облдержадміністрації Геннадій Лагута.

Що це означає для жителів Херсонщини, дізнавалось Суспільне.

"Наголошую: в Україні не воєнний, а надзвичайний стан. Увага! Комендантська година на території областей і міст не вводиться, допоки не буде прийняте відповідне рішення", - каже голова облдержадміністрації.

Це рішення Верховна Рада має затвердити протягом 48 годин, сказав Геннадій Лагута. Введення надзвичайного стану передбачає особливий режим в’їзду і виїзду, обмеження руху транспорту та його огляд, посилення охорони громадян і об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, заборону масових заходів і страйків, примусове вилучення майна в разі потреби.

"Всі потреби тероборони будуть вирішуватися в оперативному режимі. Найближчим часом будуть організовані та проведені навчальні збори резервістів у батальйонах і бригадах тероборони", - говорить Геннадій Лагута.

За його словами, введення воєнного стану і мобілізація наразі не обговорюються. Для жителів області, нічого не зміниться. Тому не потрібно панікувати, всю інформацію треба отримувати з офіційних джерел.

Що відомо:

  • Рада національної безпеки та оборони просить своїм рішенням Верховну раду оголосити надзвичайний стан у більшості областей країни. Однак політики вагаються, який варіант сьогодні вибрати – з одного боку ніби більші ознаки для воєнного стану, а з іншого боку – не хочеться і немає ніби необхідності на тотальний перехід воєнного управління.
  • Рішення про введення надзвичайного стану протягом 48 годин повинна підтримати Верховна Рада України.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок