Медитації на вірші Лесі Українки: гурт "Три кроки в ніч" оприлюднив музичний альбом

Медитації на вірші Лесі Українки: гурт "Три кроки в ніч" оприлюднив музичний альбом

Медитації на вірші Лесі Українки: гурт "Три кроки в ніч" оприлюднив музичний альбом

Львівський акустичний інді-гурт "Три кроки в ніч" виклав у мережу медитативний альбом "Річка V. Дорога на Буркут" на вірші Лесі Українки. Про це вони написали на своїй фейсбук-сторінці.

Новий альбом гурту складається з шести пісень на вірші Лесі Українки. Натхнення для музики автори шукали в історії подорожі Лесі Українки до високогірного села Буркут, про що розповідають так:

"Січень–березень 1901 року Леся Українка провела біля ліжка вмирущого друга. Досвід цієї втрати був для неї важким і виснажливим. Тому в квітні вона подалася на південний захід, до "зеленої Буковини", щоб у товаристві Ольги Кобилянської, неподалік гір, відновити фізичні й душевні сили.

За порадою лікаря, вона рушила далі в пошуках чистішого і прозорішого повітря, а властиво до Боркута, знаного місця відпочинку на березі Чорного Черемошу побіля джерела залізної води. Зупинившись дорогою на кілька днів у Вижниці, Леся якось піднялася на гору Німчич, звідки побачила

"при заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія, – кажуть, що зветься Ростоки, але я думаю, що то ніяк не зветься і що його вже тепер там нема, бо щось такого може показатись тільки раз і зникнути, а вже якби хто вдруге хотів би те саме побачити, то не знайшов би".
Медитації на вірші Лесі Українки: гурт "Три кроки в ніч" оприлюднив музичний альбом
Гурт "Три кроки в ніч". Фото: Читомо

Учасники гурту продовжують: "Та чи не є такою ж зникомою мрією всяка подорож? І чи не є ця побачена мрія відображенням чогось усередині нас самих?

Подорож як спосіб примирити себе зі світом, виміряти його собою, вмістити його в собі, а себе в ньому. Досягти й осягнути – насправді лише на мить, коротку і вічну, як дотик призахідного сонця, у світлі якого Буркут реальний стає тотожним Буркуту бажаному і шуканому, стає місцем, у якому неприкаяна душа віднаходить своє місце".

Віктор Мартинюк, один із засновників гурту, розповів виданню Читомо про роботу:"Музичний альбом — це, звичайно, не літературознавча розвідка і ми не намагалися реконструювати якусь хронологію внутрішніх переживань. Але ми побачили, що обрані тексти укладаються у розмову поетки з собою, а всяка розмова може бути помислена власне як подорож. Причому в Лесиних образах є багато руху саме по вертикалі — дуже амбівалентного, коли хочеться позбутись недосконалості світу, щоб бачити краще і далі, а водночас зрозуміло, що живе чуття саме з такого недосконалого світу й народжується".

Альбом "Річка V. Дорога на Буркут" можна послухати в YouTube Music та Spotify.

Що відомо

Гурт "Три кроки в ніч" утворився в 2013 році. Його заснували музиканти Марічка Кошелінська-Мартинюк (вокал, бандура, фортепіано) і Віктор Мартинюк (перкусія, мандоліна), а згодом до них доєднався літературознавець та духовик Данило Ільницький (англійський ріжок, гобой, сопілка, блокфлейта) і гітарист Олександр Міхаліцин.

2015 року гурт опублікував альбом колискових пісень "Ковдронька", адресованих не так дитячій аудиторії, як внутрішній дитині, що живе всередині кожного дорослого.

Від 2016 року "Три кроки в ніч" продовжують традицію літературних музичних гуртів, пишучи музику на вірші як сучасних поетів і поеток, так і класиків, прикладом чого є виданий 2019 року мініальбом "Висока вода".

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад