Український прапор, радість від "срібла". Емоції Олександра Абраменка після медалі на Олімпіаді-2022

Український прапор, радість від "срібла". Емоції Олександра Абраменка після медалі на Олімпіаді-2022

Усі найяскравіші моменти першої медалі України у Пекіні.

Україна здобула першу медаль на Зимовій Олімпіаді-2022. Вдалося це фристайлісту Олександру Абраменку: олімпійський чемпіон Пхьончхана через чотири роки виборов "срібло" на Іграх у Пекіні.

Читайте також: Українець Абраменко - срібний призер Олімпіади-2022 в лижній акробатиці!

Для Абраменка Олімпіада-2022 стала п'ятою у кар'єрі. І вдруге поспіль 33-річний фристайліст закінчує Зимові Олімпійські ігри у статусі призера.

Абраменко виборював медаль Пекіну-2022 упродовж двох днів. За підсумками першого дня він, а також 23-річний Олександр Окіпнюк продовжили виступи у фіналі.

Повне відео суперфіналу - тут

У фіналі Абраменко спочатку мусив потрапити у топ-6 найкращих, щоб увійти у список учасників суперфіналу, де й боролися за нагороди. За підсумками змагань у фіналі він показав п'ятий результат, хоча його перший стрибок на 123.53 виявився для нього найкращим у цей змагальний день.

Абраменко
AP

У фіналі Абраменко мав лише одну спробу для того, щоб виступити краще. Для цього український фристайліст підготував стрибок з вищою складністю - 5.0.

Абраменко
AP Photos

Приземлення Абраменка після стрибка з такою складністю вийшло неідеальним. Але український фристайліст втримався на ногах і заробив за свою спробу 116.50 балів.

Абраменко
AP

Абраменко залишалося очікувати на результати конкурентів і розраховувати, що більшість з них помилитися. Так і вийшло: випередив українського фристайліста лише китаєць Ці Гуанпу - новий олімпійський чемпіон у лижній акробатиці.

Абраменко
AP

Перед церемонією нагородження Абраменко вирішив сфотографуватися, тримаючи у руках український прапор.

Абраменко
AP

З українським стягом Абраменко вийшов і на церемонію нагородження.

Абраменко
AP Photos

Хто такий Олександр Абраменко

  • 33-річний український фристайліст, представник Миколаєвської області на Олімпіаді-2022.
  • Абраменко - олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 і срібний призер Пекіна-2022 у лижній акробатиці. Ігри у Пекіні для нього п'яті у кар'єрі.
  • Абраменко - другий мультимедаліст в історії Зимових Олімпіад у складі збірної України. І загалом є найуспішнішим олімпійцем за 28 років виступів на Зимових Іграх.
Читайте також: Олександр Абраменко став другим мультимедалістом в історії України на Зимових Олімпіадах
  • Абраменко вісім разів виступав на чемпіонатах світу з лижної акробатики. У 2019 році він став срібним призером турніру.
  • У сезоні 2021/22 Абраменко двічі ставав бронзовим призером етапу Кубка світу у фінській Руці у командній лижній акробатиці.
На початок