Вийшов з ізоляції і без тренувань на старт. Як 23-річний українець пробився у фінал Олімпіади-2022

Вийшов з ізоляції і без тренувань на старт. Як 23-річний українець пробився у фінал Олімпіади-2022

Вийшов з ізоляції і без тренувань на старт. Як 23-річний українець пробився у фінал Олімпіади-2022
AP

Дебютант Олімпійських ігор пройшов шлях до виходу у фінал змагань.

Збірна України з лижної акробатики здобула два місця у чоловічому фіналі Олімпіади-2022. З трьох українців, які відібралися на Ігри та виступали в кваліфікації, до фіналу пробилися Олександр Абраменко (чинний олімпійський чемпіон) та Олександр Окіпнюк (дебютант Ігор).

Абраменку для виходу в фінал вистачило одного стрибка, тоді як Окіпнюк стрибав два. При цьому його друга спроба - стрибок зі складністю "5" (найбільша у кваліфікації), який за словами фристайліста він виконував лише восьмий раз у кар'єрі.

Окіпнюк ризикував для виходу в фінал, хоча до останнього його участь в олімпійському турнірі була під питанням. Олександр перебував на ізоляції більше тижня в Китаї і отримав другий негативний тест лише безпосередньо в день кваліфікації.

"Я провів два стрибкові тренування, а після того нас забрали на карантин. Дуже важко було на карантині, морально дуже важко. Я дуже хотів вийти, для мене як і для будь-якого спортсмена участь в Олімпіаді - мрія. І вона здійснилася. Дякую всевишньому", - сказав після виступу у кваліфікації Окіпнюк у коментарі Суспільне Спорт.

Окіпнюк потрапив на ізоляцію через позитивний тест на коронавірус ще перед командним турніром. Він, як і два інші українці - Дмитро Котовський та Анастасія Новосад, не могли через це стартувати в командних змаганнях (Україна не була допущена зрештою).

Новосад у підсумку пропустила також особистий турнір, а от Котовський та Окіпнюк встигли повернутися. Утім, у Окіпнюка не було жодного тренування після виходу з карантину - він одразу стартував в кваліфікації.

Перший стрибок вийшов не найкращим для Олександра, а в другому він вирішив ризикнути і виконати стрибок зі складністю "5". Більше ніхто не виконував стрибки такої складності у кваліфікації.

"Дуже важко повертатися, я тільки сьогодні вийшов з карантину, не тренувався. І взагалі цей стрибок - я його восьмий раз стрибав [у кар'єрі], він трохи недопрацьований. Але бачите, майже усе вийшло, напартачив лише трохи на приземленні", - зазначив Олександр для Суспільне Спорт.

Попри брак досвіду у виконанні саме цього стрибка, Окіпнюк був переконаний, що зможе його виконати.

"Чи вірив я, що вдасться зробити цей стрибок? Так. Я стояв на старті, думав за стрибок, щоб добре його виконати - і все в принципі вдалося. Усе, що задумав, вдалося", - резюмував українець.

За свій другий стрибок Олександр Окіпнюк отримав оцінку 125 балів - це третій найкращий результат у кваліфікації загалом. І це також його особистий рекорд: ніколи раніше 23-річний українець не отримував такі бали.

Наступний старт для Олександра - фінал. У відповідь на запитання Суспільне Спорт, чи не хвилюватиметься він перед стартом, дебютант Олімпійських ігор сказав, що не знає: "Хвилювання? Не можу сказати, що буде завтра. Це спорт - побачимо, як буде завтра".

Що відомо

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо