Олімпійські рекорди, драматичні падіння. Результати персьютів Олімпіади-2022 з ковзанярського спорту

Олімпійські рекорди, драматичні падіння. Результати персьютів Олімпіади-2022 з ковзанярського спорту

Олімпійські рекорди, драматичні падіння. Результати персьютів Олімпіади-2022 з ковзанярського спорту AP

Чим закінчилися змагання з ковзанярського спорту у 11-й змагальний день.

На Олімпіаді з ковзанярського спорту відбулися ще два виступи, на яких розігрувалися медалі: чоловічий та жіночий персьюти. За їхніми підсумками збірні Норвегії та Канади стали олімпійськими чемпіонами у чоловічому та жіночому турнірах відповідно.

11-й змагальний день став фінальним для персьютів у ковзанярському спорті. Кваліфікація у жіночому персьюті пройшла 12 лютого, а чоловічого - 13-го.

Програма персьютів була відновлена з півфінальних заїздів, куди відібралися по чотири найкращі збірні. Дві найсильніші відправлялися у фінал А для боротьби за "золото", найслабші ж - у втішний фінал для визначення володаря бронзової нагороди.

Чим закінчилися персьюти на Олімпіаді-2022 з ковзанярського спорту?

  • Жіночий персьют

У жіночому персьюті переможницями з новим олімпійським рекордом стали ковзанярки з Канади. У фіналі вони перемогли збірну Японії.

Перед заключним змагальним днем у ковзанярському спорті у жіночому персьюті вже було оновлено олімпійський рекорд. Збірна Японії стала найшвидшою у чвертьфіналі, закінчивши виступи з результатом 2:53.61 хвилини.

У півфіналах Японія випередила збірну ОКР, а ось Канада з перевагою у менш, ніж секунду - збірну Нідерландів. Тож розігрувати "золото" Олімпіади-2022 мали Канада та Японія.

Ключовим моментом фіналу у жіночому персьюті стало падіння японської ковзанярки Нани Такагі. Перед фінішем канадки випереджали японок на 0.3 секунди, але ті продовжили боротися за золоту медаль.

Однак на самому фініші Японія остаточно втратила шанси на "золото". Такагі, яка замикала групу японських спортсменок, наприкінці гонки впала, втративши близько десяти секунд на фініші. Це дозволило канадкам тріумфувати у гонці та оновити олімпійський рекорд - тепер він складає 2:53.44 хвилини.

Дивіться відео з 9:50 хвилини

  1. Канада
  2. Японія
  3. Нідерланди
  • Чоловічий персьют

У чоловічому персьюті збірна Норвегії захистила звання олімпійських чемпіонів, здобувши "золото" у протистоянні проти ОКР.

Перед тим, як потрапити у фінал, збірна Норвегії випередила у півфіналі збірну Нідерландів. А ось ОКР сенсаційно випередив США, зробивши це з новим олімпійським рекордом.

Проте у фіналі перемогу здобули саме норвезькі ковзанярі. Причому зробили це з запасом у 2.38 секунди - саме такою виявилася рівзниця між Норвегією та ОКР на фініші.

  1. Норвегія
  2. ОКР
  3. США

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо