На Олімпійських іграх-2022 було встановлено вісім світових рекордів: хто їхні автори

На Олімпійських іграх-2022 було встановлено вісім світових рекордів: хто їхні автори

На Олімпійських іграх-2022 було встановлено вісім світових рекордів: хто їхні автори
AP

Найбільше рекордів побили у фігурному катанні, і половина з них – на рахунку китайської пари.

Окрім медалей, перемог та драматичних історій із коронавірусом і допінгом, Олімпійські ігри-2022 у Пекіні відзначилися й кількома світовими рекордами. Традиційно для зимових Ігор їх встановлювали в ковзанярських видах спорту.

Світовими рекордами завершилися одразу шість видів змагань з фігурного катання, а ще по одному побили в ковзанярстві й шорттреку.

Усі світові рекорди Олімпіади-2022

Фігурне катання

Найбільше рекордів записала на свій рахунок китайська спортивна пара Суй Веньцзін і Хань Цун. Фігуристи принесли своїй країні лише друге олімпійське "золото" в історії цьго виду спорту. Водночас Суй і Хань били рекорди щоразу, як виходили на лід: спершу в короткій програмі командного турніру, згодом – у короткій особистого, а також показали найвищу суму балів у історії після прокату довільної програми.

Одразу два рекорди в танцях на льоду встановили нові олімпійські чемпіони, французи Ґабріелла Пападакіс та Ґійом Сізерон. Дует здобув для Франції перше за 20 років "золото", перевершивши власні рекорди минулих років у ритмічному танці й за сумою балів за два прокати. Також за першу програму вони заробили найвищу в історії оцінку за техніку – 51.65 бала.

Ще один новоспечений олімпійський чемпіон, американець Нейтан Чен, виграв "золото" в змаганнях чоловіків, при цьому побивши в короткій програмі рекорд свого титулованого конкурента – японця Юдзуру Ханю. Крім того, найкраще в історії судді оцінили його техніку в короткій програмі (65.98) та компонентиОцінка, в якій враховуються бали за артистичну й творчу складову програми (навички катання, композиція, перформанс тощо). довільної (97.22).

Ковзанярський спорт

Єдиний світовий рекорд у ковзанярському спорті підкорився шведу Нільсу ван дер Пулу. На цій Олімпіаді він здобув одразу дві золоті нагороди й одну з них – на дистанції 10 000 метрів – з найкращим часом в історії. Ван дер Пул випередив свій же світовий рекорд, який встановив рік тому, на дві секунди.

Шорттрек

Тоді як на минулій Олімпіаді було встановлено світові рекорди одразу в двох дисциплінах шорттреку, цього разу найвищу позначку в історії вдалося встановити лише на одній дистанції. Зробила це нідерландка Сюзанне Схюлтінг, яка на цій Олімпіаді виборола два "золота" й стала триразовою олімпійською чемпіонкою. Рекордний час спортсменка показала у чвертьфіналі 1000-метрівки, побивши рекорд кореянки Сім Сок Хі, що тримався 12 років.

Що відомо

  • У шорттреку на Олімпіаді-2022 також вісім разів били олімпійські рекорди (з них п'ять разів – Схюлтінг).
  • У ковзанярському спорті олімпійських рекордів було одразу 13 (окрім 10 000 м, Ван дер Пул додав рекорд Ігор і на 5000 м).
Читайте також: Титулований німецький бобслеїст закінчив Олімпіаду-2022 з встановленням унікального рекорду
На початок