У Львівському муніципальному мистецькому центрі вирішили призупинити виставку Чичкана після нападу

У Львівському муніципальному мистецькому центрі вирішили призупинити виставку Чичкана після нападу

У Львівському муніципальному мистецькому центрі вирішили призупинити виставку Чичкана після нападу

Врані 13 лютого невідомі напали на Львівський муніципальний мистецький центр. Директорка артцентру Ляна Мицько записала відео з позицією щодо нападу на YouTube-каналі lvivart.center.

За словами директорки артцентру Ляни Мицько, "праві тверезі молоді люди" напали на культурний центр, коли всередині не було відвідувачів. Зловмисники зірвали веселковий прапор, погрожували адміністраторці, розбили телефон відвідувача, який намагався захистити дівчину, зламали вішак та заклеїли вхід агітаційними матеріалами.

Повідомляється, що інцидент був спровокований зокрема виставкою художника Давида Чичкана "Стрічки та трикутники", яка розпочалась 4 лютого.

У Львівському муніципальному мистецькому центрі вирішили призупинити виставку Чичкана після нападу
Фото з камер відеоспостережння мистецького центру. Фото з камер відеоспостережень

"Образи Лесі Українки та Драгоманова не змогли переконати частину відвідувачів у про-українській позиції автора", – заявила Мицько. Вона повідомила, що дискутивну тему виставки та тих речей, які робить Центр, у звичайних умовах вони перетворюють на цикли освітніх подій та дискусії.

"Проте зараз умови не є звичними для таких традиційних кроків. На кордонах брязкає зброя і останнє, чого ми хочемо досягти в цей час – перетворити мистецтво на інструмент для політичних провокацій ворога", – стверджує директорка мистецького центру.

Тому у Львівському муніципальному мистецькому центрі прийняли рішення відкласти дискусії та суперечки навколо мистецтва "до кращих часів" і тимчасово призупинити експонування виставки Давида Чичкана, оскільки "безпека є пріоритетом для нас".

Як вказано на сайті Львівського муніципального мистецького центру, у виставці Давид Чичкан "розмірковує про українську ідею та українську ідентичність й представляє візуальну естетику, розроблену ним для майбутнього поступу українства". Виставка художника триватиме до кінця місяця.

"У серії графічних робіт, що стилістично відсилають до політичного плакату кінця ХІХ – першої половини ХХ століть, художник зображає уявну, альтернативну, втрачену або майбутню Україну, що стає для нього ескапістським притулком в часи неолібералізму та загострення імперіалістичної загрози з боку Кремля".

Це не перший випадок, коли на експозицію Чичкана скоюється напад. Раніше, 7 лютого 2017 року, невідомі розгромили виставку "Втрачені можливості", яка тривала в Центрі візуальної культури в Києві.

Що відомо

  • Львівський муніципальний мистецький центр відкрився 19 жовтня 2020 року. Це перша інституція в місті, націлена на реалізацію проєктів у сфері сучасного мистецтва і створена на виділені кошти з міського бюджету.
  • У муніципальному просторі є лекторій, галерея та кав'ярня. З усього простору 100 м2 займатиме простір для виставок. На ремонт приміщення з міського бюджету витратили 8 мільйонів 700 тисяч гривень.
  • Міжнародна архітектурна платформа ArchDaily опублікувала на своєму сайті матеріал про створення та дизайн Львівського муніципального мистецького центру.
  • Давид Чичкан (1986) — сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві та перетворює власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з графікою, живописом, стріт-артом і перформанс.
  • Автор проєктів "Портрети, які говорять" (Bereznitsky Art Foundation, Київ, 2020), "Втрачена можливість" (Центр візуальної культури, Київ, 2017), "Під час війни" (Артсвіт, Дніпро, 2016). Живе та працює в Києві.

Читайте також

Десять українських митців десятиріччя. Рейтинг Костянтина Дорошенка

10 геніальних українських художників, яких знає увесь світ

У Львові невідомі напали на муніципальний мистецький центр

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад