Україна не вийшла у фінал Олімпіади-2022 з жіночої лижної акробатики

Україна не вийшла у фінал Олімпіади-2022 з жіночої лижної акробатики

Україна не вийшла у фінал Олімпіади-2022 з жіночої лижної акробатики
AP

На старт вийшла лише одна українка, але і їй не вдалося вийти у фінал.

Україна не матиме представниць у фіналі Олімпіади-2022 з лижної акробатики.

Жіночий турнір з лижної акробатики мав відбутися у неділю, 13 лютого. Однак через погіршення погодних умов у Пекіні було прийняте рішення перенести змагання на 14 лютого.

Читайте також: Кваліфікацію лижної акробатики на Олімпіаді-2022 перенесено через погодні умови: нова дата

На наступний день погода у Пекіні покращилася для того, щоб провести кваліфікаційний раунд. Саме на цьому етапі й закінчилися виступи України у цьому турнірі.

Як виступили українки у лижній акробатиці?

Участь у кваліфікації з лижної акробатики мали взяти дві фристайлістки: Анастасія Новосад та Ольга Полюк. Проте на змагання вийшла лише Полюк: Новосад ще 13 лютого повідомила, що не зможе виступити на турнірі, оскільки перехворіла коронавірусом та на той момент не мала двох негативних тестів для виходу із самоізоляції.

Читайте також: "Одне бажання: вилетіти з Китаю". Українка Новосад не стартуватиме в лижній акробатиці на Олімпіаді

Регламент змагань у жіночому турнірі з лижної акробатики передбачав два раунди кваліфікації. Топ-6 першого раунду кваліфікації автоматично проходили у фінал, після чого ще шість найкращих спортсменок визначилася за підсумками найкращої з двох спроб.

Найкращий результат Полюк показала у першій спробі. Її стрибок було оцінено у 68.76 балів, і це був 20-й результат серед усіх учасниць.

Полюк все ще зберігала шанси на вихід у фінал. Проте для цього потрібно було краще виступити у другій спробі та набрати понад 90 балів, щоб випереджати своїх конкуренток.

З цим завданням українська фристайлістка не впоралася. Причому у другій спробі Полюк ще й невдало приземлилася, за що їй також знизили оцінку і вона набрала лише 56.68 балів.

У підсумку Полюк випередила у кваліфікації лише двох фристайлісток. І посіла 22-е місце з 24 учасниць, що вийшли на старт.

Найкращий результат у кваліфікації показала австралійка Лора Піл. З результатом 104.54 балів вона стала першою спортсменкою, що відібралася у фінал.

Фристайл. Лижна акробатика (жінки, кваліфікація)

  1. Лора Піл (Австралія) 104.54 бали
  2. Ешлі Колдвелл (США) 101.31 балів
  3. Сюй Ментао (Китай) 101.10 балів

...

  • 22. Ольга Полюк (Україна) 68.76 балів.

...

  • Анастасія Новосад - не стартувала

Хто така Ольга Полюк

  • 34-річна українська лижна акробатка, представниця Хмельницької області.
  • Для Полюк Олімпіада-2022 стала четвертою у кар'єрі. Її найкращий результат - 15-е місце на Іграх-2014, у той час, як у Пекіні вона встановила найгірший результат.
  • Полюк - учасниця восьми чемпіонатів світу з фристайлу та лижної акробатики. У 2019 році вона посіла сьоме місце у жіночому турнірі.
  • У сезоні 2021/22 Полюк уперше в кар'єрі здобула медаль на етапі Кубка світу з лижної акробатики - "бронза" у фінській Руці.
На початок