На Олімпіаді-2022 визначилися перші в історії чемпіони у командному турнірі з лижної акробатики

На Олімпіаді-2022 визначилися перші в історії чемпіони у командному турнірі з лижної акробатики

На Олімпіаді-2022 визначилися перші в історії чемпіони у командному турнірі з лижної акробатики
AP

Доля золотих медалей визначилася у другому стрибку.

На Олімпіаді-2022 визначилися перші в історії Зимових Ігор чемпіони командного турніру з лижної акробатики. Ними стали фристайлісти збірної США.

Командний турнір з лижної акробатики дебютував у програмі Олімпійських ігор у Пекіні. І відкривав програму лижної акробатики на Олімпіаді-2022 - перед цим відбувалися виключно змагання з фристайлу.

У командному турнірі з лижної акробатики мала взяти участь і збірна України. Українські акробати двічі здобували "бронзу" на етапах Кубка світу 2021/22 і були одним з головних претендентів на медалі.

Проте на старт українці не вийшли, причиною чому стали позитивні тести на коронавірус у трьох акробатів: Дмитра Котовського, Олександра Окипнюка та Анастасії Новосад. Тож, за медалі у командному турнірі змагалися шість команд - крім України перед стартом стало відомо про зняття збірної Казахстану.

Читайте також: Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022

Головним претендентом на "золото" у командному турнірі з лижної акробатики була збірна Китаю. Вони виграли два етапи Кубка світу у фінській Руці, у той час, як Україна була двічі третьою. Боротьбу за медалі, окрім Китаю, мали також вести лижні акробати з ОКР та США.

Як пройшли змагання у командному турнірі з лижної акробатики?

Змагання у командному турнірі з лижної акробатики проходили у два етапи. За підсумками першого фіналу відсіялися дві команди: ОКР та Білорусь не пройшли у великий фінал. Причому ОКР програв Швейцарії, яка увійшла у топ-4, з різницею у менш, ніж один бал.

Переможцем першого фіналу стали лижні акробати з Китаю, які випередили США на 6.3 бали. Проте у фіналі американці змогли випередити китайців та стати олімпійськими чемпіонами.

Ключовим моментом великого фіналу стали другі стрибки. Американець Крістофер Лілліс заробив за свій стрибок 135 балів. Китаєць Цзя Цзуньян - усього 96.

Китай зберігав шанси на "золото" і за заключний стрибок у виконанні акробата Ци Гуанпу отримав 122 бали. Проте перевагу, яку отримали США завдяки стрибку Лілліса, вистачило для збереження медалі. Бронзовими призерами командного турніру стали лижні акробати з Канади.

Фристал. Лижна акробатика (командний турнір)

  1. США - 338.34 балів
  2. Китай - 324.22
  3. Канада - 290.98

Що далі

  • Понеділок, 14 лютого. Жіночий турнір з лижної акробатики (Анастасія Новосад, Ольга Полюк)
  • Середа, 16 лютого. Чоловічий турнір з лижної акробатики (Олександр Абраменко, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок