"Вчусь дзвонити у WhatsApp і Viber". Як пенсіонери освоюють комп'ютер. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Вчусь дзвонити у WhatsApp і Viber". Як пенсіонери освоюють комп'ютер. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Вчусь дзвонити у WhatsApp і Viber". Як пенсіонери освоюють комп'ютер. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
фото: Суспільне Буковина

У Чернівцях пенсіонерів вчать користуватися комп’ютерами та телефонами. Це робить молодь на волонтерських засадах. Факультатив організував соціальний центр "Турбота". Про це Суспільному сказала працівниця центру Наталія Коцур.

Факультатив відбувається тричі на тиждень. Його організували на прохання підопічних — пенсіонери запитували у працівників, як користуватись телефонами та заходити в інтернет. За словами пенсіонерки Лідії Логвинюк, відвідує заняття, аби навчитись користуватись смартфоном, який їй подарували діти.

"Зараз я вчусь дзвонити у WhatsAppCервіс для повідомлень та безкоштовних дзвінків.. Далі попереду у мене — Viber. Зараз маю новий телефон і хочу хоч трішки його освоїти", — каже Лідія.

Вчаться дзвонити рідним у соцмережах. У Чернівцях пенсіонерів вчать користуватися телефоном
Пенсіонери вчаться шукати інформацію на сайті. фото: Суспільне Буковина

Факультатив відвідує Галина Семен. Вона є волонтеркою центру і навчає підопічних англійської. Каже, почувається, як один із сотні своїх учнів, який нічого не розуміє. Втім розповідає, що продовжить відвідувати заняття, аби навчитись користуватись комп'ютером.

"Я зрозуміла, що буде такий час, коли нам всім доведеться купувати хліб в інтернеті. Зрозуміла, що багато втрачаю. Вчуся, побачимо, чим це закінчиться", — каже Галина.

У коментарі Суспільному підопічна центру Тетяна Тимощук сказала, що за ноутбуком ніколи не працювала, тому складно працювати без комп’ютерної миші.

"Нас навчили як зберігати інформацію, як позначати обрані. До прикладу, раніше я не вміла відкривати сайт", ― каже Тетяна.

пенсіонери
фото: Суспільне Буковина

Людей збирають на заняття тричі в тиждень, по п’ятеро – аби не було скупчень. Їх навчають волонтери Чернівецького Молодіжного центру. Вони показують, як шукати інформацію на сайті та одночасно відкривати декілька посилань.

пенсіонери
Волонтер Молцентру вчить пенсіонерку. фото: Суспільне Буковина

За словами волонтерки Марії Ковальської, дивляться з чим виникають проблеми після увімкнення комп'ютера ― те й пояснюють.

"Щоб легше було запам'ятовувати, пояснюємо на більш знайомих прикладах. Розповідаємо, що вкладка у браузері — це як новий листок книги", — каже Марія.

пенсіонери
Підопічні нотують правила, як користуватись соцмережами та відкривати сайти. фото: Суспільне Буковина

Записатись на факультатив можуть лише підопічні центру. Для цього необхідно зателефонувати та повідомити про бажання відвідувати заняття. Якщо буде необхідність – сформують ще групи.

Як відбуваються заняття — дивіться у відео.

Читайте також

На Буковині запрацював додаток для пошуку людей в горах. Як ним користуватись

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок