Уганда має виплатити Демократичній Республіці Конго $325 млн за окупацію — рішення суду ООН

Уганда має виплатити Демократичній Республіці Конго $325 млн за окупацію — рішення суду ООН

Уганда має виплатити Демократичній Республіці Конго $325 млн за окупацію — рішення суду ООН
Жінки Демократичної Республіки Конго, які стали жертвами сексуального насильства під час війни 1998-2003 років. Фото: Wikimedia Commons

Міжнародний суд ООН постановив, що Уганда повинна сплатити Демократичній Республіці Конго 325 мільйонів доларів репарацій за окупацію провінції Ітурі під час війни 1998-2003 років. Таке рішення суд ухвалив 9 лютого.

Справа в суді розглядалася ще з 1999 року й стосується подій Другої конголезької війни, що велася на території ДРК. Приводом до конфлікту стала підтримка Руандою і Угандою конголезьких повстанців. У ньому брали участь до дев’яти африканських держав і до 20 збройних угруповань.

ДРК хотіла відсудити в Уганди 11 мільярдів доларів за окупацію й пограбування багатої на ресурси Ітурі, убивство угандійцями цивільного населення та екологічні збитки. У 2005 році Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення, де визнав Уганду винною в порушенні міжнародного права.

Представники Уганди раніше заявляли в суді, що позовні вимоги Демократичної Республіки Конго є "непропорційними та руйнівними для економіки". "(ДРК — ред.) фактично хоче зробити Уганду відповідальною за все, що відбулося під час конфлікту", — заявляв генпрокурор Уганди Вільям Буаруханга.

Відповідно до рішення Міжнародного суду ООН, Уганда має виплатити 325 мільйонів доларів репарацій протягом п’яти років, починаючи з вересня 2022 року. З них 225 мільйонів мають покрити людські втрати, 40 мільйонів — шкоду майну і 60 мільйонів — грабіж природних ресурсів.

"Репарації, присуджені ДРК за завдані людські та майнові втрати, відображають шкоду, якої зазнали люди внаслідок порушенням Угандою своїх міжнародних зобов’язань", — ідеться в рішенні суду. Воно є обов’язковим і не підлягає оскарженню.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок