"Найкращий момент мого життя". 18-річна Айлін Гу здобула дебютне "золото" Олімпіади-2022 у біг-ейрі AP

"Золото" для Китаю від спортсменки, яка народилася у США.

18-річна китаянка американського походження Айлін Гу стала олімпійською чемпіонкою у дебютному виступі з біг-ейра на Олімпійських іграх у Пекіні. І принесла третю медаль Китаю на домашній Олімпіаді.

На Олімпіаді-2022 дебютував черговий вид спорту - жіночий турнір з біг-ейру. Змагання проходили у два етапи, включаючи у себе кваліфікацію та фінал.

І у кваліфікації, і у фіналі у фристайлісток було по три спроби для того, щоб показати найкращий результат (зараховувалися найкращі дві). Гу показала лише п'ятий результат у кваліфікації, проте у фіналі випередила усіх своїх суперниць.

Як проходив фінал у жіночому біг-ейрі?

У фінал біг-ейру пройшли 12 найкращих фрістайлісток за підсумками кваліфікації. Гу пройшла до фінальної частини п'ятою, поступившись канадці Меган Олдгем, француженці Тесс Леду, представниці ОКР Анастасії Таталіній та Сандрі Ейе.

Таталіна та Ейе відчепилися від боротьби за медалі у фіналі. А ось Олдгем, Леду та Гу її продовжили, маючи ще три спроби.

Перед заключною спробою головною претенденткою на "золото" була француженка Леду, яка у перших двох спробах показала другий та перший результат. Айлін взагалі вела боротьбу за "срібло" з швейцаркою Матільдою Гремо.

Проте у заключній спробі Гу показала найкращий результат у фіналі завдяки ідеальному приземленню. Цим вона покращила другу спробу на шість балів. Ані Леду, ані Гремо не змогли виступити краще, тож переможця визначала сума двох найкращих спроб.

За сумою двох спроб Гу випередила Леду лише з різницею у 0.75 бали. Але цього результату вистачило для того, щоб здобути перемогу.

Фристайл. Біг-ейр (жінки)

1. Айлін Гу (Китай) - 188.25 балів
  2. Тесс Леду (Франція) - 187.50 балів
  3. Матільда Гремо (Швейцарія) - 182.50 балів

Гу надемоційно відреагувала на здобуте "золото" у біг-ейрі. 18-річна фристайлістка визнала: цей момент є найкращим у її житті.

"Це був найкращий момент у моєму житті. Найщасливіший момент, день - байдуже - але саме у моєму житті. Я просто не можу повірити у те, що тільки-но трапилося. Навіть якби мені не вдалося вдало приземлитися, відчуваю, що своїми виступами надсилаю повідомлення усьому світу. Сподіваюся, що своїм прикладом я надихаю більше дівчат. Це була найголовніша ціль для мене, і я завжди нагадую собі, що варто насолоджуватися моментом. Дуже рада тому, що у мене була можливість потрапити сюди".

Хто така Айлін Гу

• 18-річна фристайлістка, що народилася у США, але представляє на Олімпійських іграх Китай.
  • Професійну кар'єру у фристайлі Гу розпочала ще у 15-річному віці. Але після сезону виступів за США вирішила змагатися за Китай - її мати мала китайське походження.
  • Айлін Гу здобула 12 медалей на рівнях Кубка світу з фристайлу. Перші нагороди фристайлістка здобула ще під час виступів за США, проте згодом вигравала медалі саме як китайська спортсменка.
  • Також Гу є 2-разовою чемпіонкою світу. На чемпіонаті світу-2021 вона виграла "золото" у хафпайпі та слоупстайлі, а також "бронзу" у біг-ейрі.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо