Українці не фінішували у скіатлоні на Олімпіаді-2022: результат гонки

Українці не фінішували у скіатлоні на Олімпіаді-2022: результат гонки

Українці не фінішували у скіатлоні на Олімпіаді-2022: результат гонки
AP

Чим закінчилася друга гонка в скіатлоні на Олімпіаді-2022.

На Олімпійських іграх у Пекіні розіграли другу медаль у лижних перегонах. На старт для виступу у скіатлоні вийшли чоловіки, які мали подолати дистанцію 30 км.

Змагання на Олімпіаді-2022 у скіатлоні стали другими у Пекіні. У перший змагальний день Олімпійських ігор на старт вийшли жінки, а чемпіонкою стала норвежка Тереза Йохауг.

Читайте також: Визначилася перша олімпійська чемпіонка та призерки Пекіна-2022

Україну у чоловічому скіатлоні мали представити два лижники - Олексій Красовський та Руслан Перехода. Для Красовського це була третя Олімпіада, у той час, як для Переходи - другі (після Сочі у 2014 році він був гайдом на Паралімпіаді-2018, де разом із лижником Юрієм Уткіним здобув "золото" та "бронзу").

Головними претендентами на перемогу у скіатлоні були норвезькі лижники. Лише на останньому чемпіонаті світу одразу п'ять норвежців потрапили у топ-6, причому Зімену Гегстаду Крюгеру та Гансу Крістеру Холунну вдалося вибороти "срібло" та "бронзу".

Проте основна увага у чоловічому скіатлоні була зосереджена між норвежцем Йоганнесом Клебо, а також представником ОКР Алєксандром Большуновим. У скіатлоні Клебо зупинився за крок від медалі на чемпіонаті світу-2021, а ось Большунов випередив усіх росіян.

Однак боротьби між Клебо та Большуновим не вийшло. Лише на дистанції 2.5 км представник ОКР та норвежець йшли поруч один із одним. Однак у подальшому Клебо почав відставати від Большунова: на позначці 7.5 км норвежець поступався опоненту на 11 секунд. А вже на 10 км відставання зросло на 27 секунд.

Першу частину гонки лідером закінчив фін Ііво Нісканен. Проте перевага фінського лижника над Большуновим склала усього 0.6 секунди, і вже у вільному стилі представник ОКР почав відриватися від фіна.

У підсумку Большунов втримав лідерські позиції у гонці. І здобув перше чоловіче "золото" у лижних перегонах на Олімпіаді-2022. Щодо Йоганнеса Клебо, то він фінішував за межами топ-20.

Українські лижники ж не дійшли до фініша. І Красовського, і Переходу перегнали лідери на коло, тому вони закінчили змагання достроково.

Лижні перегони. Скіатлон (чоловіки)

  1. Алєксандр Большунов (ОКР) 1:16:09.8
  2. Дєніс Спєцов (ОКР) +1:11.0
  3. Ііво Нісканен (Фінляндія) +2:00.2

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок