Ужгородську дитячу залізницю прийняли на баланс міста. Скільки на неї витрачатимуть

Ужгородську дитячу залізницю прийняли на баланс міста. Скільки на неї витрачатимуть

Ужгородську дитячу залізницю прийняли на баланс міста. Скільки на неї витрачатимуть
Фото: Суспільне Закарпаття

Ужгородську дитячу залізницю прийняли сьогодні на баланс міста. За це проголосували 34 депутати на сесії міськради, — розповів міський голова Богдан Андріїв. Йдеться про використання дитячої залізниці без права відчуження у приватну власність.

"У нас є відповідне звернення державного підприємства Укрзалізниці, у них фактично немає можливості утримувати Ужгородську дитячу залізницю. І у них такі об’єкти є ще й інші на території України. Вони їх передають територіальним громадам за місцем знаходження, тому ми прийняли рішення про прийняття на баланс Ужгорода. Десь до 3 млн грн буде вартість утримання цього об’єкта: для утримання інфраструктури, для виплати заробітної плати, тому що там у нас є і школа, яка навчає юних залізничників. Звичайно, вона буде працювати, тому що ми не можемо відмовитися від такого об’єкта, який уже там протягом багатьох років працює у нашому місті", — розповів Богдан Андріїв.

Ужгородську дитячу залізницю прийняли на баланс міста. Скільки на неї витрачатимуть
Фото: Суспільне Закарпаття

Чому дитяча залізниця не працювала

У 2020-му році дитяча вузькоколійка призупинила роботу. Укрзалізниця відмовилася її обслуговувати через збитковість. Наказ підписав тодішній виконавчий директор «Львівської залізниці» Роман Черніцький. Відновила свою роботу у 2021-му, однак лише на літні місяці.

"Коли літня практика, ми розташовуємо людей по професіям. Не діяла з початком карантину, були ліквідовані усі заняття, не працювало взагалі нічого. Залишились тільки охоронці на території дитячої залізниці. Увесь колектив звільнили. Усіх наших інструкторів відсторонили", — каже Олександр Данилюк.

Арсеній Біланич мріяв стати машиністом потяга ще в шестирічному віці. Чотири роки тому прийшов до Ужгородської дитячої залізниці, аби навчитися справі залізничника. "Тут колись працювали діти, я побачив це і також хотів піти попробувати попрацювати. Вчили нас про залізницю, як вона побудована, що в ній знаходиться, які вагони, локомотиви, вчили про колію, з чого вона складається", — розповів Арсеній.

Ужгородську дитячу залізницю прийняли на баланс міста. Скільки на неї витрачатимуть
Фото: Суспільне Закарпаття

Відвідував гурток юного залізничника в Ужгороді і Сергій Пекар. Нині хлопець навчається у Львові на помічника машиніста. "Я тут провчився два роки. Провів два літа практики. Тут максимально хороші умови, був у кабіні помічником-машиніста, трохи заміняв колегу", — розповів Сергій.

"Є діти, які зацікавлені туди ходити. Наразі там усе відремонтовано: вагони, локомотиви, будівлі, шляхи, електропостачання, зв'язок. Макети зроблені. 3 млн гривень, без урахування поточних ремонтних робіт, буде достатньо", — розповів Суспільному головний інженер підрозділу "Ужгородської дирекції залізничних перевезень" Ігор Вольський.

Що відомо:

  • З вимогою зберегти дитячу залізницю в Ужгороді вийшли на мітинг у грудні 2020-го року. Батьки учнів гуртків зібрали майже 400 підписів до керівництва Укрзалізниці.
  • У квітні 2021-го міський голова Богдан Андріїв прокоментував Суспільному, що планують взяти на баланс міста дитячу залізницю. За словами мера, "Укрзалізниця" відмовилася від обслуговування дитячої залізниці через витрати, зокрема й податку на землю. У рік там витрачають майже 1,5 млн гривень.
  • Ужгородська дитяча залізниця була відкрита у 1947 році у День залізничника. Тупиковий шлях завдовжки 1,1 км простягнувся біля берега річки Уж в центрі міста від колишньої Ужгородської синагоги до східної частини Ужгородського ботанічного саду. Спочатку на залізниці працювали паровоз і два дерев'яні вагони. Трохи пізніше залізниця отримала ще один паровоз, тепловоз ТУ2 і вагони Pafawag.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок