Американські хірурги та львівські медики прооперували 15 дітей із вадами серця

Американські хірурги та львівські медики прооперували 15 дітей із вадами серця

Американські хірурги та львівські медики прооперували 15 дітей із вадами серця
Фото: 1 ТМО Львова

Американські кардіохірурги спільно з українськими колегами оперують дітей у лікарні на Орлика. За 10 днів американські кардіохірурги разом із українськими колегами прооперували 15 дітей, ще близько 40 — проконсультували.

Очолює місію американець із українським корінням Вільям Новік. Він їздить в Україну із 1994 року, спочатку навчав хірургів у Києві. Загалом він вже прооперував близько 9 тисяч дітей у 35 країнах світу. Фінансують це благодійники.

Історії пацієнтів

Одномісячна Даринка – сьома дитина в сім'ї. Дівчинка має синдром Дауна. Також у неї була вада серця. Про хворобу дівчинки дізналися вже після її народження. Реанімобілем її відразу доправили у дитячу лікарню на Орлика.

Американські хірурги та львівські медики прооперували 15 дітей із вадами серця
Одномісячна Даринка з мамою. 1 ТМО Львова

"Навіть на УЗД, яке ми робили ще до пологів, та по аналізах, ніхто нам не говорив, що в нас якась буде "особлива" дитинка, дитинка з синдромом Дауна. Цей синдром виявили вже після народження і те, що в неї хворе серденько. У неї була деформована судинка. Одна судинка була нормальна при народженні, а друга не приросла і утворився наче тромб", — розповідає мама Даринки Любов Зубрицька.

Ще одна пацієнтка — 7-річна Анна. Дівчинка мріє стати балериною. Однак до операції вона швидко втомлювалася. Зараз дитина важить 17 кілограмів.

Американські хірурги та львівські медики прооперували 15 дітей із вадами серця
7-річна Анна. 1 ТМО Львова

"Надіємося, що вже все буде краще. Вона швидко відійшла від наркозу і її зразу перевели в реанімацію. Буквально 2-3 години і я прийшла. Вона вже без трубочки сама дихала. На наступний день її вже поставили на ніжки. Вона стояла біля ліжка сама", — каже мама Анни Ольга Король.

Дитячий кардіохірург Віталій Петров розповідає про втручання, які провели дівчинці.

"Аня має кілька хвороб, які постійно працювали, як замкнуте коло. З одної сторони в неї серйозна хвороба серця, яка не дозволяла організму отримувати достатню кількість кисню, з іншої сторони – хвороба нирок, яка мала постійні інфекційні ускладнення...Спочатку в урологічному відділенні нашої лікарні допомогли стабілізувати функцію нирок і після цього виконали складне кардіохірургічне втручання на серці", — каже Віталій Петров.

Усіх цих дітей оперували українські хірурги разом із американськими колегами. 11 лікарів приїхали з Америки під керівництвом Вільяма Новіка – це американський кардіохірург із українським корінням.

Американські хірурги та львівські медики прооперували 15 дітей із вадами серця
Американські хірурги та львівські медики прооперували 15 дітей із вадами серця. Фото: 1 ТМО Львова

"У лікарів цієї лікарні є дуже багато ентузіазму. Вони хочуть навчатися. Їхній рівень є дуже високий, особливо Віталія Петрова. Він в основному оперує, ми можемо підказувати. Ми задоволені тим рівнем, який є", — каже Вільям Новік.

Директор Львівської дитячої лікарні Іван Міськів розповідає, що в Україні щороку близько 5 тисяч дітей потребують операцій на серце.

"Для Львова — це більше 200 операцій. Але оскільки в Західній Україні дитячої кардіохірургії немає, лише в нас, то ця цифра буде значно більшою. Для того є всі умови, є логістика. До нас звертаються дітки з інших областей є можливість аеромедичної евакуації", — каже Іван Міськів.

Наступний візит американські лікарі планують у травні.

Що відомо

  • Восени 2021 року у Львові американські хірурги безкоштовно оперували дітей із вродженими вадами серця.
  • Тоді прооперувати більше 20 дітей віком від 3 місяців і до 16 років.
  • Усі хірургічні операції та консультації лікарі проводять безкоштовно у межах благодійного проєкту. Він триватиме щонайменше два роки.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок