Італія планує перетворити покинуту вʼязницю на культурний центр

Італія планує перетворити покинуту вʼязницю на культурний центр

Італія планує перетворити покинуту вʼязницю на культурний центр
Міністерство культури Італії

Італійський уряд вирішив перетворити занедбану вʼязницю XVIII століття на острові Санто-Стефано на культурний хаб. В межах проєкту планують створити музей під відкритим небом, а також розмістити у будівлі конференц-зали.

Про це повідомляє ArtNews.

На відновлення головної будівлі у Санто-Стефано та прилеглих прибережних обʼєктів Італія збирається витратити 70 млн євро (приблизно 2,2 млрд грн). В першу чергу уряд планує створити музей просто неба, який ілюструватиме минуле локації. Також у будівлі планують розмістити конференц-зали, що використовуватимуться для семінарів та заходів, присвячених культурним і політичним темам.

Проєкт розроблений в межах ініціативи, що названа на честь італійського демократа Давида Сассолі, який раніше обіймав посаду голови Європейського парламенту. Сассолі помер на початку січня у віці 65 років через ускладнення від пневмонії.

Вʼязниця побудована в 1789 році королем Неаполя Фердинандом IV у формі паноптикуму. Такий тип будівлі дозволяв постійно стежити за вʼязнями. Під час Другої світової війни там перебували у засланні дисиденти фашистського режиму. В’язниця Санто-Стефано працювала до 1965 року.

Читайте також: Італія продовжила заборону на в'їзд до країни без поважної причини для українців

Вибір редакції

На початок