ОПЕК вирішила збільшити видобуток нафти майже на півмільйона барелів

ОПЕК вирішила збільшити видобуток нафти майже на півмільйона барелів

ОПЕК вирішила збільшити видобуток нафти майже на півмільйона барелів
Фото: Youtube

Організація країн-експортерів нафти вирішила збільшити видобуток нафти на 400 тисяч барелів за добу у березні 2022 року. Відповідне рішення опубліковане пресслужбою організації за результати 25-ї зустрічі міністрів ОПЕК.

"Затвердити план коригування видобутку та механізм щомісячного коригування видобутку та рішення збільшити щомісячний загальний видобуток на 0,4 млн барелів на добу у березні 2022 року відповідно до графіка", – ідеться у повідомленні.

Таке рішення ухвалено на тлі семирічного рекорду ціни одного бареля нафти, що спровоковане ескалацією ситуації біля кордонів України.

Учасники зустрічі підтвердили план коригування щомісячного видобутку нафти, затверджений на 19-й нараді ОПЕК+. Сторони підкреслили важливість дотримання повної відповідності механізму компенсації, використовуючи продовження його періоду до кінця червня 2022 року.

Що відомо

  • Ціни на нафту отримають найбільший річний приріст з 2009 року через відновлення світової економіки після піку пандемії. Попри зростання кількості інфікованих у всьому світі ціни на нафту марки Brent до кінця 2022 року зросте на 53%, а на нафту WTI — на 57%.
  • Світові ціни на нафту зросли 50–60% у 2021 році через різке відновлення попиту на паливо, близького до допандемічного. Водночас найбільше виробники нафти (країни ОПЕК+) протягом року скорочували видобуток, аби збільшити попит.
  • Ціни на нафту на світових ринках у п’ятницю, 26 листопада, впали більш ніж на 5% і досягли свого двомісячного мінімуму. Нафта марки Brent впала на 4,9%, до 78,15 доларів за барель. Нафта WTI подешевшала на 6,1% до 73,56 долара.
  • Ціна нафти WTI з поставкою у травні 2021 року на Нью-Йоркській біржі вперше в історії стала негативною й опустилася до мінус 37 доларів за барель. Це означало, що виробники змушені платити покупцям, аби ті забирали нафту.

Читайте також

Вакцина від малярії, ліки від COVID-19 та перший політ в атмосфері Марса. 5 наукових досягнень року

Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му

Що відбувалося у спорті в 2021 році. Хронологія ключових подій за рік

Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок