Померла італійська актриса Моніка Вітті, яка знімалася у фільмах Антоніоні

Померла італійська актриса Моніка Вітті, яка знімалася у фільмах Антоніоні

Померла італійська актриса Моніка Вітті, яка знімалася у фільмах Антоніоні

Італійська акторка Моніка Вітті померла у віці 90 років. З 2001 року вона не вела публічне життя через тяжку хворобу. Новину про смерть зірки повідомив її чоловік Роберто Руссо через італійського політика Вальтера Вельтроні.

"Роберто Руссо, її партнер усі ці роки, просить мене повідомити, що Моніки Вітті більше немає. Я відчуваю біль, ніжність, жаль", – написав Вельтроні.

Моніка Вітті народилася в Римі 3 листопада 1931 року, її справжнє ім'я — Марія Луїза Чечареллі. 1953 року вона закінчила Національну академію драматичного мистецтва. Під керівництвом режисера Серджіо Тофано грала у постановках за творами Шекспіра та Мольєра.

Серед найвідоміших кіноробіт Моніки Вітті – ролі у фільмах Антоніоні "Пригода", "Ніч" та "Затемнення", відомих як "трилогія відчуження". Ці фільми принесли їй всесвітню популярність. Також Вітті була громадянською дружиною Мікеланджело Антоніоні. Заміж за Роберто Руссо вона вийшла 2000 року.

У 1989 році Вітті дебютувала як режисерка, представивши фільм Scandalo segreto ("Таємний скандал"). З початку 1990-х років актриса перестала зніматися в кіно та повернулася до театру. Також актрису вважали "королевою італійської комедії".

В 1993 році актриса опублікувала автобіографію Sette sottane ("Сім спідниць"). У 1995 році на Венеціанському фестивалі їй вручили "Золотого лева" за заслуги перед кінематографом.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад