Помер скульптор Микола Головань, дім якого неофіційно називають "Луцьким будинком з химерами"

Помер скульптор Микола Головань, дім якого неофіційно називають "Луцьким будинком з химерами"

Помер скульптор Микола Головань, дім якого неофіційно називають "Луцьким будинком з химерами"
Facebook

Скульптор Микола Головань, який був почесним громадянином Луцька та автором багатьох скульптур у місті, помер в ніч на 1 лютого 2022 року.

Про смерть митця повідомив міський голова Ігор Поліщук, передає пресслужба Луцької міської ради.

"З сумом хочу повідомити, що сьогодні вночі не стало Миколи Голованя. Абсолютно непересічна і знакова особистість, почесний громадянин нашого міста. Радий, що ми встигли реалізувати алею скульптур у центральному парку", – наголосив Поліщук на початку оперативної наради.

Міський голова додав, що цьогоріч в пам’ять про Голованя планують облаштувати сквер на вулиці Драгоманова, де зібрано багато його робіт.

Факти про Миколу Голованя

Микола Головань народився 9 січня 1943 року. У 1971 році відкрив першу персональну виставку у кінотеатрі "Промінь": скульптура, живопис, графіка.

Головань створив композиції для Луцького парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, елементи дитячого містечка "Чудо", пам'ятний знак на місці захоронення розстріляних в’язнів у Луцьку, пам’ятники загиблим воїнам-афганцям в с. Линів Локачинського району Волинської області, пам’ятний хрест в Національному історико-меморіальному заповіднику "Поле Берестецької битви".

Також твором митця став його власний будинок на березі річки Стир. Споруда, яку неофіційно називають "Луцьким будинком з химерами", і територія довкола неї прикрашена більш ніж 500 скульптурами різних стилів.

Будинок скульптора Миколи Голованя у Луцьку
Будинок скульптора Миколи Голованя у Луцьку. Facebook

Що відомо

  • У 2016 році Головань отримав звання "Почесний громадянин міста Луцька" за вагомий внесок у розвиток естетичного і високохудожнього середовища міста, а також популяризацію образотворчого мистецтва.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад