30 із 30: у всіх зразках, що відправляли з Чернігова до Києва, підтвердили Омікрон

30 із 30: у всіх зразках, що відправляли з Чернігова до Києва, підтвердили Омікрон

Доповнено
30 із 30: у всіх зразках, що відправляли з Чернігова до Києва, підтвердили Омікрон
ФОТО: УНІАН

30 із 30: на Чернігівщині в усіх тестах, які відправили на дослідження в Київську лабораторію, виявили штам "Омікрон". Про це Суспільному сказав заступник генерального директора Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Богдан Куліцький.

30 проб відібрали у пацієнтів, які вже мали позитивний результат. 28-го січня їх направили до референс-лабораторії "Центру громадського здоров’я". Результат отримали сьогодні — всі 30 мають штам "Омікрон".

"Це дає нам розуміння, який штам зараз циркулює на Чернігівщині", — сказав Богдан Куліцький.

Міністерство охорони здоров'я замовило обласному центру контролю та профілактики хвороб відібрати ще 20 проб з Чернігівщини, їх відправлять до Києва 8 лютого. Передостанній раз зразки з нашого регіону до референс-лабораторії відправляли 24 грудня, тоді штаму "Омікрон" у них не виявили.

Нагадаємо, до лабораторії Києва наприкінці минулого тижня відправляли три десятки проб, аби дослідити, які штами циркулюють на території Чернігівської області. Всі зразки позитивні на коронавірус. За словами завідувача відділу епідеміологічного нагляду обласного лабораторного центру Артема Ярошенка, такі проби відправляють з періодичністю у півтора-два місяці. Таким чином, восени знайшли 28 випадків інфікування штамом "Дельта".

Читайте також:

Найбільше хворих за весь час пандемії: у Чернігові за тиждень COVID-19 діагностували у 2425 містян

На початок