У столиці завершили проведення протиаварійних робіт у пам’ятці архітектури національного значення "Костел святого Миколая" 31 січня 2022 року. Всі роботи були виконані за гроші благодійників.
Про це повідомив у Facebook засновник юридичної фірми "Міллер" Масі Найєм, який входить до складу робочої групи з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт у костелі святого Миколая.
"Протиаварійні роботи в костелі Св. Миколая завершено. Це сталось сьогодні, 31 січня 2022 року. Всі роботи були сплачені за гроші благодійників. Вартість всіх робіт та послуг — 21 546 802,90 грн", — написав Найєм.
Він зазначив, що Національний будинок органної та камерної музики, який фактично був замовником робіт та послуг, надав робочій групі інформацію про витрати на необхідні в костелі роботи.
Витрати на роботи в костелі святого Миколая у Києві:
- Технічне обстеження будівлі з рекомендаціями по усуненню її аварійності та розробка робочого проєкту. Вартість: 1 296 587, 00 грн.
- Державна експертиза робочого проєкту. Вартість: 44 947,48 грн.
- Протиаварійний ремонт. Утримання служби замовника, технічний нагляд за проведеними роботами. Вартість: 725 330,40 грн.
- Протиаварійний ремонт. Протиаварійний ремонт і реставрація. Вартість: 19 378 943,83 грн.
- Авторький нагляд за будівельними роботами. Вартість: 100 994,19 грн.
Найєм також повідомив, що представники бізнесу створили благодійну організацію "Фонд костелу святого Миколая", на якому ще залишилось трохи більше 8 млн грн. Він пообіцяв пізніше написати куди підуть ці гроші.

У Києві завершили протиаварійні роботи в костелі святого Миколая
Довідка. Розпорядником костелу святого Миколая є Будинок органної та камерної музики. Після того, як в Києві побудують "Будинок музики" і туди переїде будинок органної музики, костел перейде у власність та користування парафіян Римо-католицької Церкви.
Будівництво костелу тривало 10 років і завершилося 1909 року. Архітектором був Владислав Городецький.
Що відомо
- Пожежа виникла 3 вересня 2021 року під час репетиції музикантів, які готувалися до прем'єри нового сезону, який мав розпочатися 10 вересня.
- Після пожежі в костелі 21 український бізнесмен повідомив про готовність профінансувати подолання її наслідків.
- 14 вересня 2021 року Міністерство культури і інформаційної політики утворило робочу групу з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт у костелі святого Миколая.
- У вересні 2021 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що за попередньою оцінкою фахівців, на відновлення костелу святого Миколая у Києві після пожежі потрібно 75 млн гривень.
Читайте також:
Орган в костел святого Миколая не будуть купувати за гроші, що збирає населення
Грав 40 років. Що відомо про орган, який згорів в костелі святого Миколая