Вийшов тизер фільму про українського архітектора "Нескінченність за Флоріаном"

Вийшов тизер фільму про українського архітектора "Нескінченність за Флоріаном"

Вийшов тизер фільму про українського архітектора "Нескінченність за Флоріаном"
Кадр з фільму "Нескінченність за Флоріаном"

Вийшов тизер фільму про українського архітектора Флоріана Юр'єва "Нескінченність за Флоріаном". Стрічку покажуть в межах Роттердамського міжнародного кінофестивалю, який стартує 26 січня.

Про це повідомив на Facebook-сторінці режисер фільму Олексій Радинський.

"У тизері можна побачити уривок незавершеного експериментального фільму Флоріана Юр'єва. А також почути музику Андрія Борисенка, для якого цей фільм став дебютом у кіно в якості композитора", — написав Радинський.

Про що фільм "Нескінченність за Флоріаном"

Головний герой фільму — київський архітектор, художник, музикант, поет і теоретик Флоріан Юр’єв. Він відомий як автор герба Києва у вигляді гілки каштана, а також архітектурного проєкту київської "Літаючої тарілки" на Либідській площі.

Сюжет будується саме навколо неї. Разом з авторами глядач відстежує протистояння між Юр'євим та посадовцями й забудовниками, що планували перетворити будівлю на вхідну групу торговельного центру Ocean Mall. У жовтні 2020 року будівля "Літаючої тарілки" отримала статус пам’ятки архітектури та монументального мистецтва.

У фільмі йдеться також про інші напрямки творчості митця: наприклад, про його теорію "музики кольору" та синтезу мистецтв. У стрічці використано фрагменти експериментальних кіноробіт Юр’єва, що були створені в 1970-х роках і вважалися втраченими.

Що відомо

  • У вересні 2021 року в Києві помер художник, архітектор, науковець та педагог Флоріан Юр'єв у віці 92 років. Серед його найвідоміших робіт як архітектора-художника: герб Києва — геральдичний символ столиці УРСР міста-героя Києва, затверджений 1969 року; проєкт мікрорайону "Нивки-3" у Києві; проєкт будинку Українського інституту науково-технічної та економічної інформації МОН України, що розташований біля станції метро "Либідська", відомий як "Літаюча тарілка". За проєкт цієї споруди Юр'єв отримав нагороду "За новаторство в архітектурі".

Читайте також: "Нескінченність за Флоріаном": фільм про українського митця покажуть на фестивалі в Роттердамі

Вибір редакції

На початок