Підприємці з Тернопільщини протестують у Києві

Підприємці з Тернопільщини протестують у Києві

Підприємці з Тернопільщини протестують у Києві
Фото: Наталія Шоломейчук

Народні депутати не розглянули законопроєкт №5866 з приміткою 1, через який підприємці від ранку мітингують під Верховною Радою. Там перебували 200 підприємців з Тернопільщини, про це повідомила голова профспілки підприємців центрального ринку Тернополя Наталія Шоломейчук.

За її словами, люди вимагали прийняти законопроєкт, який стосується спрощеної системи оподаткування, він має звільнити ФОП-ів малого та середнього бізнесу від обов'язкового встановлення касових апаратів. Підприємці організували спільну ходу вулицями Києва.

Під час мітингу почалася штовханина між поліцейськими та підприємцями. За словами Наталії Шоломейчук, після того, як депутати закрили засідання, не розглянувши законопроєкту, люди намагалися потрапити до Верховної Ради. Поліція їх не пропустила. Деяких підприємців намагалися затримати.

Нагадаємо, з 1 січня цього року набув чинності закон про обов’язкове використання касових апаратів для фізичних осіб-підприємців. Ті, хто від клієнтів отримують готівку, мають встановити касовий апарат або програмний реєстратор розрахункових операцій. Закон ухвалили рік тому, але в грудні 2020 після протестів підприємців його відтермінували на рік. Передбачені штрафи – 100% від суми чека за перше порушення та 150% за наступні.

Читати також

  • На Тернопільщині із 1 січня ФОПи повинні використовувати касові апарати. Що відомо
На початок