"Це просто психіка". Урош Велепець - про проблеми зі стрільбою в Юлії Джими

"Це просто психіка". Урош Велепець - про проблеми зі стрільбою в Юлії Джими

Ексклюзивно
"Це просто психіка". Урош Велепець - про проблеми зі стрільбою в Юлії Джими Суспільне Спорт

Українка опинилась поза топ-25 в останній гонці напередодні Олімпіади.

Юлія Джима стала єдиною українкою біатлоністкою, яка змогла відібратись у масстарт на етапі Кубка світу в італійському Антгольці. Вона посідала 31-ше місце у загальному заліку Кубка світу і змогла потрапити до гонки завдяки тому, що інші спортсменки пропускали цей старт.

Зрештою, Джима виступала під 22-м номером, але змогла фінішувати тільки 28-ю з 30-ти. Українка допустила помилки на кожному з вогневих рубежів і не змогла поборотись за вищі позиції. Джима загалом зробила п'ять хиб - двічі в лежці та ще тричі - на стійці. При цьому всі хиби ставались уже під час заключних пострілів.

Читайте також: Джима - поза топ-25 останньої гонки Кубка світу перед Олімпіадою-2022: результат

Загалом після семи етапів Кубка світу точність стрільби української спортсменки складає 79% на лежці і тільки 72% на стійці. При цьому показник стрільби в стійці погіршився - ще після четвертого етапу в Ансі він становив 75%.

Після масстарту в Антгольці результат українки Суспільне Спорт прокоментував головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець, який наголосив, що проблема не стільки фізичного характеру, скільки психологічного.

"Останні кілька гонок у неї завдання - стріляти. Вона говорила, що втомилась. Уже трохи є перебір із цими стартами, усього. Це корисно перед Олімпіадою, але вже не зараз. Говорили, що треба стріляти, але вона все зробила не так. Це просто психіка. Останній постріл лежачи, останній постріл лежачи, останній постріл стоячи та останні два постріли стоячи. Це не техніка, це незрозуміла стрільба. Просто психіка. Не знаю, треба поговорити з нею. Бо чотири влучання і - хиба, чотири влучання і - хиба...Це недопрацювання стрільби, як треба. Треба п'ять пострілів - і їхати. А не робити останній з гвинтівкою на спині.

Ми не переживаємо за швидкість. Домовленість була така, що вона набирає темп і тримається в групі, де вона й була. Коли б ми сказали: "Треба бігти агресивно з першого метра", то треба швидко стріляти. Вона ж стріляла дуже повільно. Будемо говорити після гонки, бо 28-ме місце - це, авжеж, жахливо. Однак і потрапити в топ-30 - це вже немало".

Що відомо

  • Раніше Урош Велепець так само відзначав психологічні проблеми Юлії Джими під час стрільби. Зокрема, він говорив про те, що спортсменка "боїться стріляти".
Читайте також: "На даний момент вона боїться стріляти". Урош Велепець – про проблеми Юлії Джими зі стрільбою
  • На етапі Кубка світу в Антгольці Юлія Джима брала участь у двох стартах - в індивідуальній гонці та в масстарті. В індивідуальній гонці вона фінішувала 80-ю, коли в масстарті - 28-ю.
  • Юлія Джима - одна з п'яти українок, що відібрались на Олімпійські ігри в Пекіні. Також до команди ввійшли Олена Білосюк, Валентина Семеренко, Ірина Петренко та Дар'я Блашко.
  • Після виступу в Антгольці Юлія Джима посідає 32-ге місце у загальному заліку Кубка світу.
  • У цьому сезоні українська біатлоністка ще ні разу не завершувала виступ із "чистою" стрільбою. Її найкращий результат наразі - це персьют у шведському Естерсунді, де вона стала 14-ю з двома хибами.

Що далі

  • 4-20 лютого. Олімпійські ігри. Пекін, Китай
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо