На Тернопільщині вшанували пам’ять генерала УПА

На Тернопільщині вшанували пам’ять генерала УПА

На Тернопільщині вшанували пам’ять генерала УПА
Фото: Олена Мельничук

У день 75 роковин загибелі генерала УПА Миколи Арсенича-Березовського у селі Жуків Тернопільського району провели захід із вшанування його пам'яті. Про це розповіла начальниця відділу культури, туризму та релігій Бережанської міської ради Олена Мельничук.

За її словами, захід відвідали близько 70 людей. Участь у програмі приймали ансамбль ''Лілея'' Жуківського ліцею, поетеса Галина Драган. Історичну довідку на місці загибелі в урочищі Вертеби біля Жукова розповів вчитель історії, краєзнавець Михайло Подуфалий.

На Тернопільщині вшанували пам’ять генерала УПА
На Тернопільщині вшанували пам’ять генерала УПА. Фото: Роман Колісник

"Життєвий шлях Миколи Арсенича, як і багатьох інших українців тієї епохи, свідчить: вони віддали свою молодість, сили та здоров’я боротьбі за створення Української незалежної держави, пожертвували всім, що мали, заради цієї великої ідеї. Як і інші підпільники, Микола Арсенич не мав можливості жити життям звичайних людей, виховувати дітей, провадити своє господарство, бо вважав, що, поки Україна окупована ворогами, він мусить боротися за її звільнення. Заповідь Декалогу українського націоналіста «Здобудеш Українську державу, або згинеш в боротьбі за неї» Арсенич виконав до кінця", – каже Олена Мельничук.

Також під час заходу відбулося покладання лампадок до меморіальної таблиці. Учасники провели хвилину мовчання за загиблими героями. Панахиду відслужив отець Ігор Сорокоум з церковним хором.

На Тернопільщині вшанували пам’ять генерала УПА
Панахиду відслужив отець Ігор Сорокоум з церковним хором. Фото: Олена Мельничук

Олена Мельничук розповіла, захід організували відділ культури, туризму та релігій Бережанської міської ради, Жуківський старостинський округ, Жуківським ліцей імені Богдана Лепкого та сільський будинок культури.

На Тернопільщині вшанували пам’ять генерала УПА
Під час заходу відбулося покладання лампадок до меморіальної таблиці. Фото: Олена Мельничук

Нагадаємо, Микола Арсенич-Березовський – член Пласту, УВО, ОУН. Другий голова і фактичний творець військової контррозвідки ОУН-СБ ОУН, один із дев'яти генералів УПА і єдиний генерал безпеки УПА, лицар Золотого Хреста Заслуги. Загинув Березовський 23 січня 1947 року в околицях району скла Жуків під час оточення диверсантами МГБ СРСР.

Читати також

На початок