"Чула, що ця гонка мала бути відбірковою". Меркушина - про непотрапляння у склад на Олімпіаду-2022

"Чула, що ця гонка мала бути відбірковою". Меркушина - про непотрапляння у склад на Олімпіаду-2022

Ексклюзивно
"Чула, що ця гонка мала бути відбірковою". Меркушина - про непотрапляння у склад на Олімпіаду-2022 Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар Анастасії Меркушиної для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України остаточно визначилася зі списком із п'яти біатлоністок, які її представлятимуть на Олімпіаді-2022.

Перед етапом Кубка світу в Антгольці було відомо прізвища трьох біатлоністок, які гарантували собі потрапляння у склад: Юлія Джима, Олена Білосюк, Валентина Семеренко. Ще дві біатлоністки мали визначитися під час останнього етапу перед Олімпіадою-2022.

Слухайте епізод подкасту "Коментаторська" про склад збірної України на Олімпіаду-2022 та представлення спортсменів за різними видами спорту

Утім, визначення складу відбулося прямо під час першого жіночого старту в Антгольці - індивідуальної гонки. До складу збірної України потрапили Ірина Петренко та Дар'я Блашко, а от Анастасія Меркушина опинилася поза заявкою, потрапивши лише в резеревний список.

Читайте також: "Мають бути якісь критерії". Блашко про "незрозумілу ситуацію" з вибором складу України на Олімпіаду

В індивідуальній гонці стартували Петренко та Меркушина, а от Блашко - не вийшла на старт. Саме у цьому старті обидві українки показали найкращий результат сезону: Петренко - 32-а, Меркушина - 37-а.

Після гонки Анастасія Меркушина дала коментар Суспільне Спорт, у якому відреагувала на непотрапляння у склад жіночої команди. Біатлоністка зазначила, що чула інформацію про те, що саме індивідуальна гонка має стати визначальною в контексті визначення ще двох учасниць Олімпіади, і не розуміє, чому Дар'я Блашко вирішила знятися зі старту.

"Бачите, наскільки змінюється інформація. Наскільки я чула, не люблю пресу читати перед стартом, але десь чула, що ця гонка мала бути відбірковою. Але не розумію причин, з яких не вийшла Дар'я Блашко. Не знаю, чим вона це мотивувала, але Урош прийшов і сказав, що буде відбір на цьому старті. Скажімо так: коли один із відомих тренерів сказав в інтерв'ю, що незважаючи на свої результати Меркушина має виходити і боротися, я не казала ані слова: виходила та боролася, доводила своє на лижні".

Меркушина визнала, що показала сьогодні не найкращий результат як на вогневих рубежах, так і за швидкістю по дистанції. І вважає: їхати на Олімпіаду-2022 мають усі найкращі.

"Так, я не була сьогодні найшвидшою, не стріляла найкраще. Але динаміку у підвищенні я показала. Дійсно упевнена, що має їхати найкращий, туди їде не прізвище, а українка. І має їхати той, хто показує найкращий результат у тих умовах, що є".

"Я не ображатимуся, навіть якщо не поїду і буду боротися за Україну на інших змаганнях. Тому що справедливого відбору немає і не може бути через усі умови, в яких ми знаходимося. Через усі пандемії, хвороби та решту. Але це спорт, життя на цьому не закінчується. Нічого страшного. Було стільки Олімпіад, на які я не поїхала, і буде стільки, на які я не поїду, тому немає чого турбуватися".

Що означає відсутність Меркушиної у складі на Олімпіаді-2022

  • Затверджено склад збірної України: Юлія Джима, Олена Білосюк, Валентина Семеренко, Дар'я Блашко, Ірина Петренко.
Читайте також: Україна офіційно затвердила склад збірної на Олімпійські ігри-2022: хто в команді
  • Склад збірної України з біатлону у порівнянні з Олімпіадою-2018 зазнав двох змін: крім Віти Семеренко туди не поїде Анастасія Меркушина. Натомість Дар'я Блашко на них дебютуватиме.
  • Меркушина все ще може потрапити у склад на Олімпіаду-2022. Вона є першою запасною жіночої збірної (як і Тарас Лесюк у чоловіків). Відповідно, у разі якщо хтось з біатлоністок основної команди не зможе відправитися у Пекін, вона її замінить.
  • Після етапу в Антгольці Меркушина має відправитися на чемпіонат Європи з біатлону. Головний тренер жіночої команди Урош Велепець зазначав, що біатлоністка, яка не увійде у склад на Олімпіаду, буде бігти на Євро.

Що відомо

  • Анастасія Меркушина виступає за збірну України на рівні Кубка світу з сезону 2016/17. Вона тричі потрапляла у топ-10: восьме місце (гонка переслідування, Гохфільцен, 2017 рік), а також двічі була десятою (спринт, 2017 рік, та індивідуальна гонка, 2019-й).
  • У сезоні 2021/22 Меркушина мала лише три особисті старти на рівні Кубка світу. Саме результат в індивідуальній гонці (37-е місце) став для неї найкращим.
Читайте також: Дві українки - у топ-40 індивідуальної гонки Кубка світу в Антгольці: результат
  • На Олімпіаді-2018 найкращим результатом Меркушиної було 46-е місце у гонці переслідування.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо