Мінкультури презентувало відеоролик до Дня Соборності України

Мінкультури презентувало відеоролик до Дня Соборності України

Мінкультури презентувало відеоролик до Дня Соборності України Facebook

Міністерство культури та інформаційної політики презентувало відеоролик до Дня Соборності України, який щорічно відзначається 22 січня.

Відео опублікували на YouTube-каналі міністерства.

Цей день ознаменований двома значними подіями в історії України: проголошенням Незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року й Акту Злуки українських земель 22 січня 1919-го.

У міністерстві зазначили, що "роки радянського поневолення не загасили віру українців у повернення власної державності. Визвольна боротьба зрештою увінчалася відновленням незалежності України в 1991". І Україна продовжує свою боротьбу за незалежність та соборність.

"Через сторіччя після проголошення Акта Злуки соборність залишається одним з ключових національних завдань. Віримо і мріємо, що "живий ланцюг" до Дня Соборності скоро поєднає усю, вільну та неподільну, і звільнену від окупантів Україну – від Ужгорода до Донецька, від Севастополя до Чернігова. В єдності українського народу є його незламна сила, побороти яку не здатен жоден ворог", – йдеться в описі відеоролику.

Що відомо

  • З нагоди Дня Соборності України в 2022 році в столиці відбудуться меморіальні заходи, національно-патріотичні проєкти, тематичні виставки, мистецькі акції тощо.
  • 22 січня 1919 року у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
  • За часів радянського режиму День Соборності не відзначався і вважався "контрреволюційним святом". А усі офіційні згадки про нього знищувались.
  • Перше офіційне відзначення свята на державному рівні відбулося у 1939-му році в столиці Карпатської України – місті Хуст.
  • У сучасній Україні на державному рівні це свято вперше відзначили в 1999 році.
  • Символом свята – є "живий ланцюг": люди тримаються за руки, символічно об'єднуючи Україну й засвідчуючи її непоборність. Традиція зародилась у 1990-му році. Тоді між Києвом і Львовом вишукувалося близько трьох мільйонів громадян.

Читайте також: Що відомо про День Соборності в Україні

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад