Як у Києві відзначатимуть День Соборності у 2022 році: план заходів

Як у Києві відзначатимуть День Соборності у 2022 році: план заходів

Як у Києві відзначатимуть День Соборності у 2022 році: план заходів
Facebook

З нагоди Дня Соборності України в 2022 році в столиці відбудуться меморіальні заходи, національно-патріотичні проєкти, тематичні виставки, мистецькі акції тощо. Відповідний план заходів затвердили у Київській міській державній адміністрації.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

20 січня

У публічній бібліотеці імені Лесі Українки для дорослих Києва пройде лекція "День Соборності України".

Також у Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця" проходитиме фотовиставка "Україна – єдина!".

21 січня

В "Київській фортеці" пройде літературно-музична композиція "Соборна країна навіки єдина!".

В Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей відбудеться проведення години державності "Нам берегти тебе, Соборну і Єдину". А в музеї "Становлення української нації" – освітньо-просвітницький захід "Соборна Україна – моя Гідність".

Із 21 січня до 6 лютого у читальній залі Державного архіву Києва триватиме виставка архівних документів "До Дня Соборності України".

22 січня

У День Соборності відбудуться церемонії урочистого покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському.

Також 22 січня громадська спілка "Центр національно-патріотичного виховання" проведе акцію "Живий ланцюг Соборності" на мосту Патона. А релігійні громади Києва проводитимуть молебні за єдність Української держави.

21-22 січня в усіх районах Києва проходитимуть урочистості з нагоди Дня Соборності за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях, громадських і релігійних організацій, представників закордонного українства, діячів науки та культури тощо.

Інші заходи

Із 17 до 22 січня у навчальних закладах столиці відбудеться проведення тематичних уроків, годин, зустрічей, проєктів, акцій, просвітницьких, меморіальних, творчих заходів, екскурсій, квестів, флешмобів, покладань квітів до меморіальних дошок, у тому числі – в онлайн-форматі з висвітленням на платформі Електронного освітнього простору позашкілля Києва "Все буде Добре! ОК!", на офіційному вебсайті та соціальних мережах департаменту освіти і науки КМДА та закладів освіти.

Із 18 до 22 січня триватиме міський етап Всеукраїнського фотоконкурсу "Україна – це ми!".

До 25 січня в міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці "Молода гвардія" проходитиме книжкова виставка "Соборна Україна: від ідеї до життя".

Протягом 2022 року на веб-сайті Державного архіву Києва триватиме виставка архівних документів до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та з нагоди проголошення IV Універсалу Української Центральної Ради.

Що відомо

  • 22 січня 1919 року у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
  • За часів радянського режиму День Соборності не відзначався і вважався "контрреволюційним святом". А усі офіційні згадки про нього знищувались.
  • Перше офіційне відзначення свята на державному рівні відбулося у 1939-му році в столиці Карпатської України – місті Хуст.
  • У сучасній Україні на державному рівні це свято вперше відзначили в 1999 році.
  • Символом свята – є "живий ланцюг": люди тримаються за руки, символічно об'єднуючи Україну й засвідчуючи її непоборність. Традиція зародилась у 1990-му році. Тоді між Києвом і Львовом вишукувалося близько трьох мільйонів громадян.

Читайте також: Що відомо про День Соборності в Україні

На початок