ВРП звільнила двох членів, які подали у відставку

ВРП звільнила двох членів, які подали у відставку

ВРП звільнила двох членів, які подали у відставку
фото: сайт Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя на засіданні 20 січня звільнила двох членів, які подали у відставку. Про це повідомила пресслужба ВРП.

Заяви про відставку подали нинішній заступник голови ВРП Олексій Маловацький та член ВРП Павло Гречківський. Вища рада правосуддя задовольнила їх відставку. Останній день повноважень Маловацького і Гречківського — 26 січня 2022 року.

З’їзд адвокатів України обрав Маловацького і Гречківського членами Вищої ради правосуддя у лютому 2019 року. У липні 2021 парламент ухвалив закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя”. Після цього Рада адвокатів України рекомендувала своїм представникам скласти повноваження.

Відставка двох членів ВРП заблокує її роботу, адже після цього рада стане неповноважною.

Вища рада правосуддя (ВРП) — колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування. Він діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади. А також її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів та професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.

Читайте також: Рада підтримала відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок