На Тернопільщині вшанували пам’ять захисника Донецького аеропорту

На Тернопільщині вшанували пам’ять захисника Донецького аеропорту

На Тернопільщині вшанували пам’ять захисника Донецького аеропорту
Фото:Тарас Бурак/Суспільне

Пам'ять захисника Донецького аеропорту Івана Вітишина вшанували в церкві Бориса та Гліба у Великій Березовиці. Завтра минає сім років від дня його смерті. Також представники влади, рідні та друзі поклали квіти до пам'ятної дошки на фасаді будинку, в якому жив Іван Вітишин.

У церкві поруч з портретом Івана Вітишина поставили його нагороди. Заупокійну службу за бійцем відслужив сотрудник церкви отець Мар’ян Паньків.

Далі біля будинку, в якому жив боєць, відбулася поминальна молитва.

"Сьогодні країна, яка подарувала нам цих Героїв живе і існує, напевно, завдяки їхній крові, їхній жертві. Бо Бог через їхнє заступництво дарує нам велику ще надію. Але ще є багато праці. Праці до переміни. Вони поклали фундамент в розбудову нашої країни. Вони нам дали велику надію, віру і любов, що Бог тільки може нам допомогти змінити майбутнє нашої країни", – каже о. Мар’ян Паньків.

Після цього люди поклали квіти до пам’ятної дошки, яку встановили на фасаді будинку Івана Вітишина в липні 2015-го року. Сюди прийшов начальник обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Микола Казюк.

"Заходи вшанування пам’яті мають бути таким цементом, фундаментом, на якому має будуватися Україна. На якому має будуватись нове покоління, виростати. Дивлячись на вшанування пам’яті загиблих людей, які віддали найдорожче за нашу країну, можна вирости справжнім українцем", – каже Казюк.

На Тернопільщині вшанували пам’ять захисника Донецького аеропорту
Рідні та друзі поклали квіти до пам'ятної дошки. Фото:Тарас Бурак/Суспільне

Мати кіборга Марія Вітишин пригадала, як дізналася про смерть сина:

"Ми його цілий місяць не могли знайти. Ми тільки на відео бачили сепаратистів, як він лежить в Донецькому аеропорту. Його аж 20-го лютого хоронили. Цей цілий місяць на морозі він лежав там. І знаєте, коли ми його привезли, тут не відкривали труни, бо дочка не хотіла, щоб я лишній раз страждала. А там, коли вони його впізнавали, то каже, що в нього було таке лице свіже, ніби він не пролежав місяць, а ніби він тільки заснув. Було лице ангела".

Марія Вітишина каже, до сьогодні пам’ятає, як прощалася із сином:

"Його теплота гріє мене до сьогодні. Не забуду ніколи, коли я стояла біля його труни. Мені від його труни таке йшло тепло на похороні, що мені хотілося відкрити його труну, бо мені здавалося, що він там є живий. Настільки мені благодать така йшла. Він навіть на тому світі мене оберігає і гріє своїм теплом".

На Тернопільщині вшанували пам’ять захисника Донецького аеропорту
Вшанування пам'яті кіборга. Фото:Тарас Бурак/Суспільне

Іван Вітишин був учасником російсько-української війни з серпня 2014 року. 19 січня 2015 його поранили в новому терміналі аеропорту Донецька. Помер боєць 2015 році 21 січня того ж року. Йому було 38 років. У 2015 році Івана посмертно нагородили орденом "За мужність" третього ступеня, а в 2016 – орденом "Народний Герой України".

Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року. 23 січня 2015 року військовий експерт Олександр Кривоносов повідомив, що за весь період перебування українських військових у Донецькому аеропорту загинули понад 200 осіб, а поранено – понад пів тисячі.

Читайте також

  • На Тернопільщині вшанували пам'ять кіборга, який останнім залишив аеропорт
На початок