Україна програла Нідерландам на старті Євро-2022 з футзалу: турнірна таблиця

Україна програла Нідерландам на старті Євро-2022 з футзалу: турнірна таблиця Getty Images

Українці виграли перший тайм, однак у другому пропустили три голи.

Чемпіонат Європи-2022 з футзалу розпочався для збірної України у перший день змагань. Першими на майданчик у Амстердамі вийшли збірні Сербії та Португалії, а закривати ігровий день мали саме українці - матчем проти господарів турніру - збірної Нідерландів.

Першим суперником України на Євро-2022 були Нідерланди - команда, що ушосте мала виступити на континентальному рівні. А для збірних це була лише друга особиста зустріч: ще у 2009 році Україна перемогла Нідерланди з рахунком 4:1 у кваліфікації на Євро.

У разі перемоги Україна мала можливість зрівнятися за очками із Португалією, яка розпочала турнір, обігравши Сербію 4:2. Однак натомість українці поступилися господарям Євро.

Відкрити рахунок у матчі українцям вдалося вже на 52-й секунді. Микола Зварич використав помилку гравців нідерландської збірної і забив перший м'яч у зустрічі.

Після швидкого голу України нідерландці активізувалися в атаці. Одразу два шанси не використав Аттаїбі, а на 15-й хвилині голкіпер синьо-жовтих Кирило Ципун перевів м'яча у штангу після удару Бузамбу.

На перерву Україна пішла з мінімальною перевагою. Однак уже на старті другого тайму пропустила: Кейк віддав передачу на Саадуні, який головою переправив м'яча у сітку.

А на 24-й хвилині рахунок став вже 2:1 на користь Нідерландів. Ципун впорався з виходом віч-на-віч проти Бузамбу, але Аттаїбі на добиванні завдав точного удару. А на 30-й хвилині Нідерланди збільшили перевагу до двох м'ячів - помилкою Сергія Журби скористався Бузамбу.

Наприкінці тайму Україна намагалася скоротити відстань у рахунку за допомогою п'ятого польового гравця. Скористатися цією перевагою вдалося: Петро Шотурма від штанги поклав м'яча у сітку.

Євро-2022 з футзалу (чоловіки). Групова стадія, перший тур

Нідерланди - Україна 3:2

Голи: Саадуні, 22, Аттаїбі, 24, Бузамбу, 30 - Зварич, 1, Шотурма, 37

• Група А
  1. Португалія – 3 очки (1 матч), 4:2 (різниця м'ячів)
  2. Нідерланди – 3 (1), 3:2
  3. Україна – 0 (1), 2:3
  4. Сербія – 0 (1), 2:4

• Неділя, 23 січня, 15:30. Україна - Сербія (другий тур)
  • Неділя, 23 січня, 18:30. Португалія - Нідерланди (третій тур)
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо