Український бренд і фонд Марії Примаченко випустили колекцію худі з роботами художниці

Український бренд і фонд Марії Примаченко випустили колекцію худі з роботами художниці

Український бренд і фонд Марії Примаченко випустили колекцію худі з роботами художниці
vogue.ua

Бренд RCR KHOMENKO і фонд Марії Примаченко випустили колекцію худі з адаптацією найвідоміших робіт української художниці.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці фонду Примаченко.

"Разом з RCR KHOMENKO ми створили худі з адаптаціями відомих картин Марії Примаченко. Яскраві кольори та авторські деталі від Ясі Хоменко доповнюють фантастичних звірів Марії, зробивши їх стильними та модними у 2022 році", — йдеться у повідомленні.

У фонді зазначили, що останнім часом разом з яскравими кольорами та денімом топи трендів займає використання мистецьких творів у колекціях. Дизайнери роблять сучасними, здавалось би, вже класичні картини, тим самим надаючи одягу нові сенси.

До колекції увійшли худі в трьох кольорах — білому, бежевому й чорному із зображеннями фантастичних звірів Марії Примаченко.

Як пише Vogue UA, аплікації із зображеннями робіт художниці на одязі зроблені вручну.

"Мені дуже подобається, як Марія працювала зі стилізацією тварин і їхнім характером; поєднання кольорів і робота з пластикою. Мій улюблений образ — з блакитним зайцем, я його першим і зробила", — розповіла дизайнерка та засновниця бренду RCR KHOMENKO Яся Хоменко.

Український бренд RCR KHOMENKO і фонд Марії Примаченко випустили спільну колекцію худі з роботами художниці
Український бренд RCR KHOMENKO і фонд Марії Примаченко випустили спільну колекцію худі з роботами художниці. prymachenko.ua

Директорка Prymachenko Family Foundation, правнучка художниці Анастасія Примаченко зазначила, що для фонду було важливо співпрацювати з брендом RCR Khomenko і створити колекцію світшотів, в яких дизайнерка переосмислила відомих персонажів Марії Примаченко.

"Ми відштовхувалися від ідеї співпраці класичної, народної художниці, яка, втім, через унікальну візуальну мову, є дуже сучасною — і дизайнерки, яка у своїй практиці переосмислює і продовжує лінію авангардного мистецтва. Нам було важливо створити не мерч, а самостійний творчий проєкт, побудований на інтерпретації образів Примаченко", — сказала директорка фонду.

За її словами, авангардисти початку ХХ століття надихалися автентичними народними й культовими артефактами африканських і острівних племен, що "дозволило їм вирватися за межі канонів свого часу".

"Повсякденні речі й маски часто ставали прототипами полотен Пікассо, Гогена, Брака й інших. А в нашому проєкті ми перетворюємо живопис на худі — це наче рух у зворотному напрямку, але водночас це діалог народного та авангардного", — додала правнучка художниці.

Що відомо

  • Марія Примаченко — українська народна художниця, малювала в жанрі "наївного мистецтва". Мисткиня народилася і прожила все життя в селі Болотня на Київщині. Про ранню творчість згадувала: "Починалося все це так. Якось біля хати, над річкою, на заквітчаному лузі пасла я гусей. На піску малювала всякі квіти, побачені мною. А потім помітила синюватий глей. Набрала його в пелену і розмалювала нашу хату".
  • Примаченко надихалася хатніми розписами, орнаментальним та пісенним багатством. Її творчість увібрала розмаїту школу народного мистецтва, багатовікову культуру народу: від медяників у вигляді фантастичних звірів, весільних виробів з тіста, якими славилася вона в селі, і старовинних тканин, килимів, вишивок, вибійок.
  • 1936 року на І Республіканській виставці народної творчості картинам Примаченко надали цілий зал. За участь Примаченко нагородили дипломом першого ступеня. Відтоді її твори з незмінним успіхом експонуються у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі.
  • У листопаді 2021 року на YouTube вийшов мультсеріал за мотивами творчості Марії Примаченко.

Читайте також: Як захоплювались та наслідували художницю Марію Примаченко

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад