Урош Велепець - про результат українок у персьюті та плани щодо складу на Олімпіаду-2022

Ексклюзивно
Biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар тренера жіночої команди для Суспільне Спорт.

Автор коментаря: Олег Шумейко

У німецькому Рупольдингу відбулася остання жіноча гонка шостого етапу Кубка світу. Найкращий результат серед українок показала Юлія Джима, яка з 37-ї позиції піднялася на 24-у.

Дивіться також жіночу гонку переслідування на етапі в Рупольдингу

Прогрес Джими став можливим попри три кола штрафу, які вона заробила на вогневих рубежах. Ходом по дистанції лідерка збірної України показала 19-й результат, відставши менш, ніж на 30 секунд він француженки Жюстін Бреза-Буше.

Після гонки ексклюзивний коментар Суспільне Спорт щодо виступу українських біатлоністок дав головний тренер жіночої команди Урош Велепець.

Велепець відзначив результат Джими, а також ще однієї українки Ірини Петренко, яка посіла 33-е місце. Зокрема, у порівнянні зі спринтом, де жодній з українок не вдалося фінішувати у топ-30.

• Про результат Джими та Петренко

"Джима добре пробігла та й лижі працювали супер. Петренко - також, ми боялись за хід, вже який був. Але сьогодні бігла, могла триматися за суперницями, хоча, звісно, не втрималася до кінця. Проте обидві вони виступили краще [аніж у спринті], тож можемо бути задоволені".

• Про промахи Джими на стрільбі

"Три хиби Джими? Та треба було закривати. Нелегкі трохи були умови, вітер зліва, справа. Але усе одно це помилки, хоча хід по дистанції продовжує відігравати важливу роль. Задоволений, хоча вже як є. Поступово рухаємося до Олімпіади".

• Чи визначився Велепець зі складом на Олімпіаду-2022
"Звісно, для себе я вже зробив певні висновки: хто як біжить, кому більше довіряємо. Кілька дівчат вже знають, що їдуть, решта - будемо дивитися по Антгольцу, обговоримо це з президентом федерації, іншими тренерами - у кого більше шансів, щоб здобути медалі. Поки що не вирішили".

• У гонці переслідування Україна мала бути представлена трьома біатлоністками. Проте Валентина Семеренко на старт не вийшла, хоча вже відібралася у склад України на Олімпіаду-2022.
  • Участь у гонках Рупольдинга не брала Олена Білосюк. Біатлоністка повернулася у склад після пропущеного етапу в Обергофі, але на жоден із стартів, у тому числі й на естафету, її не ставили.
  • За підсумками шести етапів жіноча збірна України продовжує йти на восьмому місці у заліку Кубка націй.

• 20-23 січня. Сьомий етап Кубка світу в Антгольц-Антерсельві.
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо