"Незрозуміло, що з Петренко, треба з нею поговорити". Урош Велепець - про виступ України в естафеті

"Незрозуміло, що з Петренко, треба з нею поговорити". Урош Велепець - про виступ України в естафеті

Ексклюзивно
"Незрозуміло, що з Петренко, треба з нею поговорити". Урош Велепець - про виступ України в естафеті Суспільне Спорт

Що сказав головний тренер жіночої команди про результат команди.

Автор коментаря: Олег Шумейко

Жіноча збірна України з біатлону виступила на третій естафеті сезону Кубка світу. У німецькому Рупольдингу українки фінішували дев'ятими.

За усі вісім вогневих рубежів українські біатлоністки використали лише шість додаткових патронів. Однак багато втратили на першому етапі, на якому бігла Ірина Петренко: біатлоністка показала 21-й результат на дистанції та передала естафету 21-ю.

Читайте також: Україна - дев'ята у жіночій естафеті на Кубку світу в Рупольдингу: результати гонки

Попри такий старт, у підсумку Україна відіграла 12 позицій на наступних трьох етапах. Причому перед останньою стрільбою боролася навіть за топ-8, однак один додатковий патрон Анастасії Меркушиної залишив Україну на дев'ятій позиції.

Після гонки головний тренер жіночої збірної України з біатлону Урош Велепець дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт щодо виступу команди в естафеті.

Велепець звернув увагу на виступ Ірини Петренко, наголосивши, що її програш на дистанції став досить великим. І зазначив, що матиме з нею розмову у зв'язку з результатом на її етапі.

  • Про виступ Ірини Петренко

"Щодо цієї четвірки, то Петренко на одній позначці дуже багато втратила. Важко сказати. Відставання більше хвилини на такій швидкісній трасі, коли всі стріляють по нулях і використовують маленьку кількість додаткових патронів - це дуже багато".

  • Про виступ Джими, Семеренко та Меркушиної

"Джима потім [після Петренко] відіграла кілька секунд, повернула команду у бій. Семеренко взагалі дуже добре відбігла перші два кола, повернула команду у боротьбу за шосте-восьме місце. Можна було досягти цього, останнє коло не витримала, але багато гонок поспіль - важко бігти останнє коло. Але це можна виправити до Олімпіади. А Меркушина просто пішла зі своїм темпом, шкода, що не витримала останній постріл. Вона довго чекала, не витримала і нахибила. Могла поборотися за це восьме місце, але потім пішла за нею [естонкою], спустила темп та добігла до фінішу".

  • Про розмову з Петренко щодо результату в естафеті

"Незрозуміло, що з Петренко, треба з нею поговорити. Тому що відставання велике, думали, що буде менше".

  • Про фактор стрільби на етапі в Рупольдингу

"Стрільба була хорошою, мало команд заходили на кола штрафу. Багато хто закривав з шести патронів, тому стрільба сильно не допомогла. Лише якщо з п'яти швидко закривав, тоді можна. А так треба бігти. Необхідно подивитися на перший етап, поговорити з Петренко".

  • Як оцінює виступ в естафетах у сезоні

"Оцінка естафетам? Ми поки що вибираємо, хто їде на Олімпіаду, шукаємо варіанти. Білосюк не бігла, яка, ми знаємо, може сильно пробігти. Спробуємо на наступній естафеті в Антгольці зробити трохи інакше, після чого на Олімпіаді буде чітко зрозуміло. І коли повністю повернуть [форму] Петренко та Меркушина, які через хвороби лише 2-3 тижні тренувалися, буде краще".

Що відомо

  • Склад збірної України змінився на половину у порівнянні з попередньою естафетою - її не бігли Дар'я Блашко та Олена Білосюк.
  • Результат у Рупольдингу є другим у сезоні 2021/22 для України. У Гохфільцені українки фінішували п'ятою, а ось у Естерсунді - десятою.
  • Попереду у Рупольдингу жіноча гонка переслідування. Туди відібралися лише три українки: Юлія Джима - 37-а, Ірина Петренко - 41-а, а Валентина Семеренко - 47-а.
Читайте також: Дві українки оновили особисті антирекорди за підсумками спринту в Рупольдингу
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу