У Недригайлові на Сумщині люди перекривали трасу через непорозуміння з місцевою агрофірмою

У Недригайлові на Сумщині люди перекривали трасу через непорозуміння з місцевою агрофірмою

Доповнено
У Недригайлові на Сумщині люди перекривали трасу через непорозуміння з місцевою агрофірмою
Суспільне Суми

У Недригайлові вранці 14 січня близько 40 людей перекривали трасу в центрі міста. Вони вважають що агрофірма підробила їхні додаткові угоди щодо договорів про оренду землі, які мали закінчитися 1 січня. Так оренду людських земель фірма продовжила для себе іще на 7 років.

У Недригайлові люди перекрили трасу через непорозуміння з місцевою агрофірмою

З 9-ї ранку люди по 10 хвилин перекривали трасу "Суми-Київ" – ходили пішохідним переходом.

Лілія Кущ приїхала до Недригайлова з села Сакуниха.

"Ми хочемо забрати свою землю й обробляти її самостійно. Ми з чоловіком повернулися з Польщі заради того, щоб спробувати самим. Ми приїжджаємо в ЦНАП за інформацією взяти довідку, щоб ми могли в податкову стати й платити податки. І виходить, що ми не можемо забрати землю, тому що земля знаходиться іще 7 років в оренді. Я бачила додаткову угоду підписану мною, нібито, але я не підписувала цю угоду додаткову. Але я своєї згоди не давала. Підробка документів, так", – говорить жінка.

Микола Юхта з Недригайлова. Прийшов на протест за паї, що належать його дружині.

"Звернувся я 13 січня у ЦНАП селища Недригайлів з метою уточнення долі реєстрації договору дружини з товариством. Глянули у комп’ютер: а складена додаткова угода і договір чинний до 2029 року. Моєї дружини, який був законно чинний до грудня 2021 року. Де був зареєстрований договір – не називають. Який зміст цього договору або де можна його дізнатись ніхто, нічого про це не говорить", – розповідає Микола Юхта.

На вулиці акція тривала півтори години. Потім голова Роменської райдержадміністрації запросив протестувальників до зали міської ради.

У Недригайлові люди перекрили трасу через непорозуміння з місцевою агрофірмою

На зустрічі з чиновниками, представниками прокуратури та поліції люди висловили побоювання, що поки триває кримінальне розслідування, ті, хто іще не знають, що їхні договори подовжено, втратять можливість розірвати чинні угоди й оренду продовжать автоматично.

Заступник начальника райвідділення поліції Володимир Зубенко говорить про тих, хто вже звернувся з заявами про злочин.

"До Недригайлівського відділення поліції, переважно 13 числа, надійшло 28 заяв громадян. Усіх їх було зареєстровано. Перед тим було два звернення, нині 30 громадян, які звернулися до відділення поліції з заявами, всі вони зареєстровані, ці заяви внесені до єдиного реєстру і проводиться досудове розслідування", – сказав Володимир Зубенко.

Голова райдержадміністрації Денис Ващенко говорить, у підсумку вирішили зустрітись наступного понеділка.

"Зараз після зібрання обираємо ініціативну групу 3-5 осіб, які будуть надалі працювати в понеділок з представниками цієї агрофірми. Сьогодні (14 січня - ред) у нас присутні й представники СБУ, прокуратури, поліції також домовилися, що в понеділок ми проводимо тут робочу нараду в Недригайлові стосовно цього питання", – зазначив Денис Ващенко.

На дзвінки кореспондентів Суспільного директор ТОВ "Агробізнес ТСК" Михайло Ткаленко не відповідав. Згідно з договорами людей, які прийшли на протест, агрофірма орендує землі в Роменському районі. Представництва товариства в селах Діброва та Перетічки 14 січня були зачинені.

Речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких телефоном сказав, що аналогічні заяви від людей надходили протягом минулого року, досудові розслідування за ними тривають, скільки всього було таких заяв і в яких районах області сказати не може – поліція не веде такої статистики.

Вибір редакції

На початок