Порятунок людини, яка провалилася під лід, відпрацьовували рятувальники області на Тернопільському ставі. Участь у навчаннях взяли 23 рятувальники, розповів начальник управління реагування на надзвичайні ситуації в області Юрій Ярема. За його словами, навчання на водоймі відбулися в три етапи.
Спершу рятувальники відпрацьовували порятунок людини за допомогою катера на повітряній подушці. Далі витягнули людину з допомогою катамарана. Також водолаз Олексій Онишко розповів, як можна врятуватися самотужки.
"Не панікувати. Подивитися, обкрутитись навколо себе. Якщо є змога, когось покликати на допомогу, який зателефонує. І далі пробувати вилазити самостійно. Для того треба перевернутися на спину, якщо є можливість робити рухи, як в плаванні і далі помаленьку перевертатися на спину, на лід. Ставати на ноги не можна. Відкочуємся 5-6 метрів, далі повзком добираємся назад", – каже Ярема.

Навчання відбулися в три етапи
Начальник рятувального відділення Михайло Маслянка розповів алгоритм дій під час порятунку людини, яка провалилася під лід.
"Прибули до місця. Тоді вже оперативним обслуговуванням "МАРСУ-700" доставили нам його до берега. Якщо він може самостійно пересуватися, ми йому допомагаємо і доправляємо до швидкої допомоги. Зберігаємо в ньому тепло. Якщо він травмований, то ми його кладемо на ноші. Також накриваємо, доправляємо до швидкої і тоді вже вони дивляться по стану, надають йому потрібну медичну допомогу" – каже Михайло Маслянка.
Визначити товщину льоду на водоймі можна по його забарвленню. Про це розповів рятувальник Андрій Богуцький.
"Темний лід – небезпечний, він є тонкий. Якщо він сірого або білого кольору, то він є товстіший і по ньому більш безпечно ходити", – каже Богуцький.

Навчання рятувальників
Після навчань рибалкам, які були на Тернопільському ставі, роздали інформаційні буклети про правила поведінки на льоду. Один з тих, хто отримав буклет – 70-тирічний тернополянин Роман Костюк. Чоловік каже, що рибалить 30 років .Він розповів, самому доводилося рятувати людей, які провалювалися під лід.
Начальник управління реагування на надзвичайні ситуації в області Юрій Ярема розповів, від початку року повідомлень про людей, які провалилися під лід, до рятувальників не надходило. У минулому році, каже, на водоймах області загинули 36 людей. Дев’ятьох осіб врятували.
"В зимовий період було виїздів чотири. На Збручі і на Дністрі троє людей загинули. На Тернопільському ставі, з допомогою оцього катамарана, тобто "МАРС" ще не встиг доїхати, навпроти орієнтовно бази "Динамо" був витягнутий рибалка живим і переданий швидкій допомозі", – каже Ярема.
За словами Юрія Яреми, такі навчання в Тернополі проводять щороку.

Порятунок людини за допомогою катера на повітряній подушці
Читайте також
- На Тернопільщині рятувальники знайшли тіло чоловіка, який провалився під кригу