Урош Велепець - про вибір складу на Олімпіаду-2022, готовність Семеренко та етап в Рупольдингу

Урош Велепець - про вибір складу на Олімпіаду-2022, готовність Семеренко та етап в Рупольдингу

Ексклюзивно
Урош Велепець - про вибір складу на Олімпіаду-2022, готовність Семеренко та етап в Рупольдингу
Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар тренера збірної України перед стартом шостого етапу.

Автор коментаря: Олег Шумейко

Олімпійський сезон Кубка світу з біатлону виходить на фінішну пряму перед головним стартом 2022 року. Перед Іграми-2022 у Пекіні залишилося провести два етапи Кубка світу, які стануть останньою можливістю для когось здобути місце на Олімпіаді, а для когось - перевірити свої сили.

Шостий етап Кубка світу відбудеться в німецькому Рупольдингу, розпочнеться він жіночою спринтерською гонкою (середа, 12 січня, 15:30). І перед цим етапом жіноча збірна України ще не визначилася зі складом на Олімпіаду-2022. Список претенденток на поїздку в Пекін, за словами Уроша Велепця (тренера команди), скоротився до шести біатлоністок, але ще одна спортсменка залишиться без путівки на Ігри-2022.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2022. Дивіться змагання в Пекіні - з 4 по 20 лютого - наживо на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший!

Перед стартом етапу Кубка світу в Рупольдингу Урош Велепець дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт про вибір команди безпосередньо на спринт та подальший відбір на Олімпіаду-2022.

У порівнянні з минулим етапом Кубка світу в складі України три зміни: Олена Білосюк, Анастасія Меркушина та Ірина Петренко пропускали перші старти в 2022 році. За словами Велепця, біатлоністки "провели дуже хорошу та інтенсивну роботу". Але їх готовність покаже лише старти в Рупольдингу.

  • Вибір складу на спринтерську гонку

"Не всі стартують, оскільки приїхали шість, а наша квота - п'ять. Вирішили, що Олена Білосюк пропускатиме спринт і продовжить готуватися до Олімпіади. Інших дівчат нам треба подивитися, оскільки ми не закрили питання, хто їде на Олімпіаду. У Анастасії Меркушиної лише один старт у цьому сезоні, у Ірини Петренко - два, причому вони обидві бігли їх, перебуваючи хворими. Треба подивитися, ймовірно, ми ще в Антгольці будемо думати над цим [кого брати на Олімпіаду], виходячи з їхнього стану".

Читайте також: Старт-лист на жіночий спринт шостого етапу Кубка світу з біатлону: коли стартують українки
  • Коли буде сформована остаточна заявка на Олімпіаду-2022?

"Чи буде список на Олімпіаду після етапу в Рупольдингу? Думаю, що не буде. У Валентини Семеренко, Дар'ї Блашко та Юлії Джими багато стартів, а у Меркушиної та Петренко лише один нормальний старт. Білосюк не біжить спринт, тому нам потрібно подивитися, у якому стані перебувають дівчата. Треба брати лише найкращих".

  • Хто точно буде в заявці на Олімпіаду-2022?

На кого розраховую в Пекіні? Ще у квітні минулого року казав, що Джима та Білосюк готуються до Олімпіади. Щоб вони не турбувалися з приводу стартів, будемо шукати варіанти для підготовки. Ці дві біатлоністки точно їдуть, а ще трьох обиратиму з цих чотирьох [Валентина Семеренко, Дар'я Блашко, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко]".

  • Результати та готовність Валентини Семеренко

"З минулого року є прогрес. Правда, там є таке, що на одну гонку можна добре приготуватися, а друга-третя поспіль - вже важко. Проте на Олімпіаді завжди є день перерви, там не так, як на етапах, коли щодня гонка. Гадаю, що вона буде відчувати себе там відновленою і зможе нам допомогти".

Біатлон: Кубок світу 2021/22 де дивитися

Усі гонки Кубка світу наживо можна дивитися на сайті Суспільне Спорт, а також трансляція усіх гонок етапу буде доступна на телеканалі UA: Перший.

Спринтерські гонки четвертого етапу можна буде слухати в прямому ефірі на Радіо Промінь. Особливість показу біатлону на сайті Суспільне Спорт - трансляції без реклами та в HD-якості.

Суспільне Спорт запустило подкаст "Коментаторська": слухайте епізод про головні події року в українському спорті

Що відомо

Вибір редакції

На початок