"Це точно вплине на Ігри". Третє місто в Китаї закрили на локдаун через COVID-19

"Це точно вплине на Ігри". Третє місто в Китаї закрили на локдаун через COVID-19

"Це точно вплине на Ігри". Третє місто в Китаї закрили на локдаун через COVID-19
AP

У країні-господарі Олімпіади почастішали випадки захворювань на коронавірус.

Китайський Анян закрили на локдаун - це вже третє місто в країні, де посилили карантинні заходи. Про це повідомляє АР.

За інформацією джерела, близько 20 мільйонів жителів Китаю не можуть покинути свої домівки через швидке поширення COVID-19. Зокрема, 5.5 млн з них - це особи з Аняна. Наразі невідомо, як довго триватиме локдаун у місті.

Раніше локдаун торкнувся таких населених пунктів, як місто Сіань (13 млн мешканців) та префектура Ючжоу (1.1 млн мешканців). Також карантинні обмеження посилили і в портовому місті Тяньцзинь, що знаходиться у 30 хвилинах їзди на швидкісному поїзді від Пекіна, який з 4 до 20 лютого прийматиме зимові Олімпійські ігри.

Читайте також: "МОК підвів вас". Активістки закликають спортсменів бойкотувати Олімпіаду-2022 у Пекіні

Як поширення COVID-19 вплине на проведення Олімпіади?

Представник оргкомітету Олімпіади-2022, який відповідає за боротьбу з хворобами, Хуан Чун, заявив, що організатори змагань розраховують на співпрацю спортсменів і посадових осіб заради запобігання новим спалахам коронавірусу. Адже це може вплинути на проведення Ігор.

"Якщо відбудеться масове поширення хвороби з кластеруНезвично висока частота конкретного захворювання або порушення, що відбуваються в безпосередній близькості у часі та просторі, то, авжеж, це вплине на проведення Олімпіади та її розклад", - заявив Чун. - Найгірший сценарій, якщо він станеться, не залежить від людей, тож ми залишаємо різні опції відкритими".

У Пекіні, за даними JHU CSSE COVID-19 Data, за останні 7 днів був зафіксований тільки один випадок захворювання на коронавірус. Водночас місцева влада занепокоєна через спалахи в сусідніх містах і готується до посилення карантинних обмежень.

"Для Китаю неможливо повернути кількість випадків захворювання до нуля перед зимовими Олімпійськими іграми, тому що місцеві спалахи виникають один за одним. Єдине, що може зробити Пекін, - це використати досвід літніх Ігор у Токіо та провести Олімпійські ігри, поки в країні триває поширення хвороби", - зазначив вірусолог з Університету Гонконгу Цзінь Донгян у коментарі для CNN.

Що відомо

  • У Китаї вже зафіксовано перші випадки захворювання коронавірусу, що має штам "Омікрон". Зокрема, у містах Анян і Тяньцзинь. Водночас у Сучжоу та в Сіані поширюється штам "Дельта".
  • Наразі у цих містах люди не можуть виходити з домівок, заборонено рух автівок, окрім транспортних засобів першої необхідності. Також закриті магазини, працюють лише ті, що продають засоби першої необхідності.
  • За весь час пандемії у Китаї зафіксовано 103 968 випадків захворювання на COVID-19 та 4 636 смертей від цієї хвороби. За інформацією Worldometеr, наразі в Китаї 3 458 особи хворі на коронавірус, у 21-ї з них важкий перебіг захворювання.
  • Зимова Олімпіада в Пекіні стане 24-ю в історії. Церемонія відкриття відбудеться 4 лютого, але перші відбіркові змагання стартуватимуть ще 2 лютого.
Читайте також: Північна Корея, яку вже усунули від Олімпіади-2022, заявила, що пропустить Ігри через "ворожі сили"
На початок