Північна Корея, яку вже усунули від Олімпіади-2022, заявила, що пропустить Ігри через "ворожі сили"

Північна Корея, яку вже усунули від Олімпіади-2022, заявила, що пропустить Ігри через "ворожі сили"

Північна Корея, яку вже усунули від Олімпіади-2022, заявила, що пропустить Ігри через "ворожі сили"
AP

Країна звинувачує в ситуації США та пандемію, але "повністю підтримує китайських товаришів".

Національний олімпійський комітет та Міністерство спорту Північної Кореї надіслали спільного листа Китаю, в якому заявили, що представники їхньої країни не приїдуть на Олімпійські ігри-2022, що відбудуться в лютому. Про це повідомляє Reuters.

У вересні 2021 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заборонив КНДР брати участь у майбутніх Іграх, а також усунув НОК країни від членства до кінця 2022 року. Причиною стало "одностороннє рішення НОК не брати участі в Олімпійських іграх-2020 у Токіо".

МОК залишав можливість заявитися на Ігри окремим спортсменам збірної, якщо хтось із них заробить олімпійські ліцензії: такі випадки мали розглядати індивідуально.

Читайте також: Північну Корею усунули від участі в Олімпійських іграх-2022 у Пекіні: у чому причина

Попри те, що КНДР мала обмаль шансів бути представленою в Пекіні, країна все одно оголосила про те, що не відвідає змагання, та пояснила, чому.

Що заявила Північна Корея

КНДР звинуватила у своїй відсутності на майбутній Олімпіаді "ворожі сили" та ризики, пов'язані з поширенням COVID-19. Також Північна Корея вважає винними в цій ситуації США через їхні "спроби запобігти успіху Ігор".

"США та залежні від них сили стають дедалі неприкритішими у своїх атаках на Китай із ціллю запобігти успішному відкриттю Олімпіади", – заявила північнокорейська сторона, яка назвала ці дії "образою духу міжнародної олімпійської хартії" та "спробою зганьбити репутацію Китаю на міжнародній арені".

Імовірно, йдеться про дипломатичний бойкот Ігор, який оголосили США та низка інших країн, зокрема Австралія, Канада, Велика Британія та Латвія. Така позиція пов'язана з чисельними порушеннями прав людини, які фіксують у Китаї. Зокрема КНР звинувачують у "геноциді й злочинах проти людства, скоєні в Сінцзян-Уйгурському регіоні". Апелюють і до утисків представників інших національних і релігійних меншин.

Читайте також: Боротьба за права, протести та антиукраїнські прояви: головні соціальні події спорту в 2021 році

Водночас КНДР висловила абсолютну підтримку владі Китаю та організаторам Ігор. "Ми не можемо взяти участь у Олімпіаді через дії ворожих сил та світову пандемію, але ми повністю підтримуємо китайських товаришів у всій їхній роботі над проведенням блискучого й чудового олімпійського фестивалю", – сказано в заяві.

У листі не уточнюється, чи Північна Корея має на увазі пропуск Олімпіади спортсменами, чи дипломатичний бойкот Ігор.

Що відомо

  • У квітні 2021 року Північна Корея відмовилася від участі в Олімпійських іграх-2020 у Токіо. Офіційно – через перестороги, пов'язані з ситуацією з коронавірусом. За цей крок команда отримала бан на зимову Олімпіаду, а НОК позбавили фінансування й права участі в подіях МОК.
  • Наразі в КНДР діють суворі карантинні обмеження на в'їзд до країни: через закриті кордони деякі північнокорейські дипломати не змогли повернутися до країни, а переважна частина зовнішньої торгівлі зупинилася.
  • У минулих зимових Іграх у південнокорейському Пхьончхані від Північної Кореї взяли участь десять спортсменів у чотирьох видах спорту: фігурному катанні (де країна показала найкращий результат: Йом Те Ок та Кім Чжу Сік посіли 13-те місце серед пар), шорт-треці, гірськолижному й лижному спорті. Також у жіночому хокеї в Пхьончхані збірна грала в об'єднаній команді з Південною Кореєю.
  • Ігри в Пхьончхані відвідала сестра верховного керівника країни Кім Чен Ина – Кім Йо Чжон. Також КНДР надіслала на Олімпіаду групу вболівальниць.
Читайте також: WTA відмовилася від проведення тенісних турнірів у Китаї та Гонконгу через скандал із Пен Шуай
На початок