Україна уперше з 2018 року набрала очки на етапах Кубка світу з лижних дисциплін

Україна уперше з 2018 року набрала очки на етапах Кубка світу з лижних дисциплін

Україна уперше з 2018 року набрала очки на етапах Кубка світу з лижних дисциплін
Marion Grumbd

І перші очки в кар'єрі 22-річного українця.

Українець Дмитро Мазурчук зміг фінішувати на 30-му місці на етапі Кубка світу з лижного двоборства (стрибки з трампліну та лижні перегони) в італійському Вал Ді Фємме. Для українця - це найкращий результат у кар'єрі.

У форматі лижного двоборства спортсмени спершу стрибають з трампліна, отримають бали за свої стрибки, які конвертуються у часове відставання від лідера на старті лижних перегонів. А підсумкові результати визначаються на фініші 10-кілометрової лижної частини.

На цьому етапі Кубка світу Мазурчук зміг показати 30-й результат за підсумками стрибкової частини, а на лижних перегонах втримався у топ-30. Ще один українець - Віктор Пасічник - фінішував 44-м.

Читайте також: Україна здобула шість ліцензій на Олімпіаду-2022 в санному спорті: склад команди

Що означає цей результат Мазурчука

  • Набрав перші очки в кар'єрі на рівні Кубка світу (залікова зона - топ-30), встановив особистий рекорд. Попередній найкращий результат - 31-е місце, на старті цього сезону в фінській Руці.
  • Це перші очки України на рівні Кубка світу в лижних дисциплінах (лижне двоборство, стрибки з трампліна та лижні перегони) з листопада 2018 року! Тоді в залікову зону потрапив двоборець Пасічник.
  • Мазурчук - лише четвертий українець в історії лижного двоборства, кому вдалося набрати очки на рівні Кубка світу.

Хто такий Дмитро Мазурчук

  • 22-річний спортсмен з Кременця, змагається на рівні Кубка світу з 2018 року.
  • У 2016-му році представляв Україну на Юнацьких Олімпійських іграх - фінішував 7-м у лижному двоборстві.
  • У 2022-му році, найімовірніше, дебютує на Олімпійський іграх. Саме Дмитро за один етап до завершення кваліфікаційного відбору попередньо володіє ліцензію.

Репортаж Суспільне Спорт з єдиного професійного трампліна для стрибків з лиж в Україні

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2022. Дивіться змагання в Пекіні - з 4 по 20 лютого - наживо на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший!

Вибір редакції

На початок