На Кіровоградщині 70% шкіл пропонують меню за новими нормами. Воно є обов'язковим з 1 січня

На Кіровоградщині 70% шкіл пропонують меню за новими нормами. Воно є обов'язковим з 1 січня

На Кіровоградщині 70% шкіл пропонують меню за новими нормами. Воно є обов'язковим з 1 січня
Суспільне: Кропивницький

У Кіровоградській області з 10 січня в 70% шкіл учням пропонують оновлені страви. Ковбасу замінили м’ясом, консервовані овочі – квашеними або свіжими. Зменшили кількість солі та цукру в стравах. Іншим школам регіону меню не затвердили, розповіла Суспільному начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш.

Оновлені норми шкільного харчування стали обов’язковими з 1 січня 2022 року.

В області працюють 302 школи. У жодній з 40 шкіл Кропивницького та одній спеціалізованій оновлене меню не затвердили, каже Галина Сабадаш.

“Держпродспоживслужба погодила меню у 70% шкіл. Інші заклади також його подали, але зараз проводиться розгляд. Якщо є якісь порушення, то надаються листи з рекомендаціями, що потрібно усунути. Основна вимога – щоб не було заборонених продуктів".

Під забороною ковбаси, продукти, які містять консерванти та ароматизатори, річкова риба та не пастеризоване молоко.

Перевіряти дотримання нових норм харчування почнуть цього місяця. Якщо знайдуть порушення, директора оштрафують на 425 гривень.

Як змінилося меню з 1 січня у селі Созонівка Кропивницького району

З попереднього меню прибрали варену ковбасу, консервовані огірки, помідори, ікру кабачкову, згущене молоко і ряжанку, розповіла медсестра ліцею Лариса Покровська.

Ковбасу замінили на м’ясо, згущене молоко – на пастеризоване молоко, консервовані овочі – на солоні і квашені. Серед змін – подвійне меню. Зокрема, школярі можуть обирати між молоком та чаєм з лимоном без цукру. "Харчування стало набагато здоровішим, у раціоні зменшили використання солі, цукру", – каже медсестра. Збільшили використання фруктів і овочів – раніше норма була 50-60 грамів, нині – 100 грамів на дитину.

Школярка Злата Сотник незадоволена, що з меню прибрали ковбасу: "Борщ, каша з рибою, яблуко, апельсин – це все дуже смачно. Але ж у нас була ковбаса, а тепер її немає. А я дуже люблю ковбасу".

У другому класі навчається єдина в ліцеї школярка з алергією Анастасія Зубенко. Дівчина говорить, у неї алергія на моркву, вишні та апельсини. Для дитини створили окреме меню. "Ми слідкуємо за тим, щоб дитина не їла недозволені продукти", – говорить медсестра.

З 6 січня Суспільне намагалось взяти коментар у керівниці управління освіти Кропивницької міськради Лариси Костенко щодо того, чи готові школи міста до запровадження оновленого меню. За два дні часу вона часу для коментаря не знайшла.

Читайте також

На початок