Хабарі для поліції: що давали та скількох затримали у 2021 році на Рівненщині

Хабарі для поліції: що давали та скількох затримали у 2021 році на Рівненщині

Хабарі для поліції: що давали та скількох затримали у 2021 році на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині впродовж 2021 року найбільші хабарі працівникам поліції пропонували водії, які керували транспортом напідпитку. Про це повідомили Суспільному в Головному управлінні Нацполіції області у відповіді на інформаційний запит. За відмову від отримання хабаря поліцейських не заохочують.

Суспільне звернулось в управління Нацполіції області з проханням повідомити:

  • скільки разів у 2021 році зафіксована спроба дати неправомірну вигоду працівнику поліції на Рівненщині та якими були три найвищі суми хабаря й за що;
  • скільки разів працівники поліції відмовились від отримання неправомірної вигоди;
  • скількох працівників поліції викрили на отриманні неправомірної вигоди і які це були суми;
  • які покарання застосували до працівників поліції, які отримали хабаря;
  • чи заохочує керівництво працівників, які відмовились від отримання хабаря? Якщо так, то які це заохочення.

У відповіді на запит, за підписом заступника начальника управління Руслана Стрельбіцького, йдеться, що торік зафіксували 124 факти прийняття або надання пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди.

"Працівникам поліції було запропоновано найбільші суми неправомірної вигоди 400 доларів США, 10 000 та 9 000 гривень за непритягнення до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАПСтаття 130. Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. У всіх вищевказаних випадках працівники поліції відмовлялися від отримання неправомірної вигоди", – йдеться у відповіді.

Торік в області на хабарництві упіймали п'ятьох співробітників поліції області. Йдеться про представників окремих районних територіальних підрозділів, зазначили у відповіді. Затриманих на хабарі працівників покарали звільненням зі служби в Нацполіції.

Працівників поліції, які відмовились від неправомірної вигоди, не заохочували, уточнили у Нацполіції області. Додали також, що заохочення за відмову від одержання хабаря не передбачене ні Положенням, ні нормами Дисциплінарного статуту Нацполіції.

Що відомо

  • У 2021 році суди Рівненщини винесли десяток вироків хабарникам. Про це свідчать дані, опубліковані у Єдиному реєстру судових рішень. Покарали й понад пів сотні людей, які спробували дати хабаря. У більшості випадків обвинувачені обійшлися штрафом, розмір якого коливається від 17 до 42,5 тисяч гривень. Декому присудили реальні терміни ув'язнення, втім винуватці ці рішення оскаржують. Є і виправдальні вироки.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок